Reklama

Jarosław gospodarzem Mistrzostw Europy Juniorów w Biegu na Orientację

11/07/2016 21:18

Blisko 470 zawodników i trenerów z 33 krajów Europy oraz reprezentacja Australii zjechały do Jarosławia, by wziąć udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w Biegu na Orientację – EYOC 2016 oraz XXXIV Międzynarodowych Zawodach Grand Prix Polonia.

Pierwsze biegi odbyły się w czwartek, ostatniego dnia czerwca, w Woli Węgierskiej. Kolejne rozgrywano w okolicach Pruchnika i Helusza od piątku, 1 lipca, do niedzieli. Oficjalne otwarcie mistrzostw odbyło się w piątek po południu na jarosławskim Rynku. Zakończeniem był niedzielny bieg sprinterski.

W klasyfikacji generalnej biegów na orientację zwyciężyła drużyna Finlandii przed Czechami i Węgrami. Polacy uplasowali się na piątym miejscu. Reprezentanci naszego kraju dobrze pokazali się na zawodach. Na najwyższym podium w kategorii dziewczyn powyżej 18 lat stanęła reprezentantka Zuzanna Morawska[paywall]. Zawodniczka wywalczyła też brązowy medal w sztafecie razem z Kingą Królik i Agnieszką Cych. Z takim samym medalem zakończyli mistrzostwa Marcin Biederman, Kacper Kuca i Fryderyk Pryjma. W biegu sprinterskim złotą medalistką została Kinga Królik.

Reklama

Jarosław był drugim miastem w Polsce występującym w roli gospodarza mistrzostw. Wcześniej zawodników biegu na orientację gościła Gdynia. Było to 14 lat temu.

– Planując wydarzenie, braliśmy pod uwagę wiele czynników, między innymi możliwości zakwaterowania, zróżnicowanie terenu, trudność tras, a okolice Helusza i Pruchnika okazały się idealne. Również sam Jarosław, malowniczo położony, z piękną zabudową, jest doskonały do rozegrania sprintu – wyjaśnia jarosławianin z pochodzenia Stanisław Leśnicki, dyrektor zawodów i prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Orientacji Sportowej.

Reklama

Rozgrywane w okolicach Jarosławia mistrzostwa były rekordowe pod względem liczby uczestników. Najliczniejsze grupy przyjechały z: Czech, Finlandii, Austrii, Litwy, Rosji, Szwajcarii i Turcji.

Organizatorami zawodów byli Podkarpacki Okręgowy Związek Orientacji Sportowej oraz Uczniowski Klub Sportowy Azymut Dębów. Współorganizatorami: burmistrz Jarosławia i wójt gminy Gać.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama