– Jarosław to czterdziestotysięczne miasto o bogatej i barwnej historii, sięgającej epoki średniowiecza. Obok imponujących, świadczących o jego wielokulturowości zabytków, nie brakuje tu też ducha nowoczesności – informowali reporterzy w sobotniej audycji „Twoje Miasto w Faktach RMF FM”, nadawanej z jarosławskiego Rynku między g. 9 a 14.
Jarosław zwyciężył w konkurencji z pięcioma innymi miastami, uzyskując niemal jedną trzecią głosów słuchaczy i został wybrany jako miejsce cotygodniowego programu promującego miasta Polski. Wśród nominowanych był już wcześniej. W listopadzie ubiegłego roku i w styczniu uległ konkurentom. Teraz wygrał bezapelacyjnie. Żółto-niebieski wóz stacji zaparkował na Rynku już w piątek, 6 marca. Reporterzy zbierali informacje i przygotowywali sobotnie wejścia na antenę. W sobotę ruszyła audycja, w której przybliżono historię miasta, rozmawiano z mieszkańcami oraz pokazywano ciekawe, warte odwiedzenia miejsca. Słuchacze mogli się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy o mieście, które w XIV w. zaliczane było do najbogatszych w Koronie. O słynnych, ustępujących tylko frankfurckim jarmarkach. O wielkich posiadaczach z rodu Tarnowskich, Sieniawskich, Zamoyskich, Lubomirskich czy Czartoryskich. O Annie Ostrogskiej, która rozwinęła miasto czy hetmanie Janie Karolu Chodkiewiczu, a także wizycie króla Polski Jana III Sobieskiego. Usłyszeć o tzw. Czarnej Kaplicy w zespole kościelno-klasztornym pp. Benedyktynek. Poznać jarosławskie podziemia i zabytkowe kamienice.
– Jarosław urzeka tradycją i nowoczesnością – zapewniali reporterzy RMF, skupiając się jednak bardziej na historii miasta. Na jego znaczeniu przed wiekami i roli, jaką wtedy pełniło. O swoim mieście opowiadali też mieszkańcy. Począwszy od regionalistów i znawców lokalnej historii, na najmłodszych jarosławianach skończywszy.
– Każda forma promocji jest ważna. Liczymy na zainteresowanie ze strony turystów, ale też inwestorów. Pokazanie miasta na antenie ogólnopolskiej temu sprzyja. Tym bardziej że mamy się czym pochwalić. Czasem trzeba, by ktoś z zewnątrz popatrzył na nasze miasto. Docenił to, co mieszkańcom się już opatrzyło, a w rzeczywistości nas wyróżnia, jest ciekawe i warte zainteresowania. Dla mnie Jarosław jest miejscem z bogatą historią, z atrakcyjnymi zabytkami i dużymi możliwościami rozwoju. To warto pokazywać – uważa burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze