Jak poinformowały władze Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, do odwołania wstrzymane zostają przyjęcia planowane pacjentów na Oddział Ginekologiczno-Położniczy. Decyzja ta ma związek z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19.
Komunikat COM jest bardzo lapidarny. Czytamy w nim, że wobec części personelu Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu wprowadzono kwarantannę. W związku z tym, z dniem 9 lipca 2020 r. wstrzymane zostały planowe przyjęcia pacjentów do w/w oddziału, do odwołania. Jarosławska porodówka będzie tymczasowo działać w trybie ostrodyżurowym i w ograniczonym składzie personalnym.
Jak udało nam się dowiedzieć sytuacja znajduje się pod kontrolą. Pacjentka, u której wykryto koronawirusa przebywała na oddziale krótko. Zalecono dezynfekcje pomieszczeń, a ciężarne, które miały rodzić w COM skierowano do placówek w miastach ościennych .
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze