Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu rozpoczęło współpracę w zakresie realizacji projektu transgranicznego ze Szpitalem Rejonowym nr 1 w Nowojaworowsku. Chodzi o stworzenie warunków do wykorzystania wspólnych doświadczeń obu tych placówek, kluczowych zarówno w doraźnej obsłudze ruchu transgranicznego, jak i w ramach potrzeb ludności obu powiatów, oraz o poprawę ich wyposażenia w zakresie diagnostyki i leczenia.
Łączna kwota wspomnianego projektu to 2 499 799,72 euro, przy czym dofinansowanie unijne wynosi 2 200 804,26 euro. W jego ramach zaplanowano zakup sprzętu medycznego dla obu szpitali. W Centrum Opieki Medycznej kupiono już: zestaw do kontrpulsacji wewnątrzaortalnej, USG z kolorowym dopplerem, stoły operacyjne z osprzętem ginekologicznym i ortopedycznym, stół zabiegowy, ledową lampę bezcieniową, videogastroskop, videokolonoskop, myjkę automatyczną do endoskopów.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Mój znajomy z województwa lwowskiego - Wołodia, oburzał się kiedyś na polski system służby zdrowia. Może i miał rację...Jednak dla pokazania wyższości ukraińskiego systemu nad polskim, opowiedział mi o ukraińskiej lekarce, która będąc na dyżurze, a nie dysponując odpowiednimi narzędziami ani środkami farmakologicznymi, aby usunąć pacjentowi opiłek żelaza ze źrenicy - wylizała mu oko! Zdarzenie prawdziwe...Czy jarosławski szpital będzie korzystał z takich doświadczeń strony ukraińskiej? Kto wie...
ale jak to ??? "Pracownicy jarosławskiego szpitala....." , a gdzie na zdjęciu ten nauczycielina poślina ???, fotograf = PLAMA
Mój znajomy z województwa lwowskiego - Wołodia, oburzał się kiedyś na polski system służby zdrowia. Może i miał rację...Jednak dla pokazania wyższości ukraińskiego systemu nad polskim, opowiedział mi o ukraińskiej lekarce, która będąc na dyżurze, a nie dysponując odpowiednimi narzędziami ani środkami farmakologicznymi, aby usunąć pacjentowi opiłek żelaza ze źrenicy - wylizała mu oko! Zdarzenie prawdziwe...Czy jarosławski szpital będzie korzystał z takich doświadczeń strony ukraińskiej? Kto wie...
dobrze że tylko oko
ale jak to ??? "Pracownicy jarosławskiego szpitala....." , a gdzie na zdjęciu ten nauczycielina poślina ???, fotograf = PLAMA