Reklama

Jarosławskie łuki na mistrzostwach Europy

Dwoje zawodników UKS „Tramp” Jarosław – Urszula Kutyła oraz Wiktor Kutyła wystąpiło w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów i Juniorów Młodszych w angielskim Lilleshall.

Jarosławianie długo pracowali, aby znaleźć się w kadrze narodowej. Przez pierwsze półrocze br. walczyli o miejsce w reprezentacji. Na tyle skutecznie, że zarówno Urszula, jak i Wiktor okazali się bezkonkurencyjni i znaleźli się na szczycie listy osób, które swoimi wynikami zagwarantowały sobie miejsce w polskiej kadrze.

Ich pierwszym międzynarodowym startem był Puchar Europy Juniorów i Juniorów Młodszych w Bukareszcie, który odbył się od 25 do 30 lipca br. Zdobyli tam niezbędne doświadczenie oraz wywalczyli prawo startu na mistrzostwach Europy.  Tydzień później szlifowali już formę w COS w Szczyrku pod okiem trenerów kadry. Tygodniowe zgrupowanie przygotowywało ich do najważniejszego startu w sezonie – Mistrzostw Europy w Lilleshall w Wielkiej Brytanii. Zawody odbyły się od 15 do 20 sierpnia br.

Reklama

Jarosławianie dobrze zaprezentowali się w rundzie kwalifikacyjnej, w której Urszula Kutyła zajęła 28. miejsce. Wiktor Kutyła okazał się najlepszy wśród męskiej części reprezentacji w kategorii juniorów młodszych. Zajmując 25. lokatę po kwalifikacjach, zagwarantował sobie miejsce w zespole mieszanym z koleżanką z Żywca. Tę rywalizację zakończyli w 1/8 finału. W pojedynkach zespołowych drużyna kadetów wywalczyła wysokie 6. miejsce. Polskie kadetki uplasowały się natomiast na 4. pozycji! W walce o brązowy medal musiały uznać wyższość drużyny juniorek młodszych z Hiszpanii. Indywidualnie U. Kutyła zakończyła walkę w 1/8 finału, zajmując ostatecznie 9. miejsce, natomiast Wiktor zajął 17. miejsce.

 


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama