Prace przy projekcie JarosLove będącym szansą na pozyskanie dla miasta 40 mln zł wrą. 23 września odbyły się kolejne konsultacje mające na celu wypracowanie pomysłów na rozwój Jarosławia w kolejnych latach.
Ponowne spotkanie w ramach opracowania koncepcji rozwoju miasta na potrzeby programu JarosLove odbyło się w plenerze – w okolicy sceny na skwerze im. Czesławy Puzon ps.Baśka. Zaproszenie na panel dyskusyjny otrzymali przedstawiciele 4 rad: spotkali się więc radni miejscy, członkowie Rady Seniorów i Młodzieżowej Rady Miasta, a także reprezentanci Rady Programowej ds. Sportu[paywall].
Obecni na spotkaniu poszukiwali kreatywnych sposobów na uczynienie Jarosławia lepszym miastem. Koncepcje wykuwano w mniejszych grupkach, w modelu paneli dyskusyjnych. Wśród propozycji, które zgłosili uczestnicy spotkania było na przykład wprowadzenie szerszego programu stypendialnego dla młodzieży, uatrakcyjnienie oferty szkół i ściślejsze jej powiązanie z lokalnym rynkiem pracy, ale także wypracowanie spójnego systemu współpracy miasta z samorządem powiatowym czy tutejszą uczelnią.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze