Reklama

JarosLove panel dyskusyjny w parku „Baśki” Puzon

01/10/2020 15:07

Prace przy projekcie JarosLove będącym szansą na pozyskanie dla miasta 40 mln zł wrą. 23 września odbyły się kolejne konsultacje mające na celu wypracowanie pomysłów na rozwój Jarosławia w kolejnych latach.

Ponowne spotkanie w ramach opracowania koncepcji rozwoju miasta na potrzeby programu JarosLove odbyło się w plenerze – w okolicy sceny na skwerze im. Czesławy Puzon ps.Baśka. Zaproszenie na panel dyskusyjny otrzymali przedstawiciele 4 rad: spotkali się więc radni miejscy, członkowie Rady Seniorów i Młodzieżowej Rady Miasta, a także reprezentanci Rady Programowej ds. Sportu[paywall].

Obecni na spotkaniu poszukiwali kreatywnych sposobów na uczynienie Jarosławia lepszym miastem. Koncepcje wykuwano w mniejszych grupkach, w modelu paneli dyskusyjnych. Wśród propozycji, które zgłosili uczestnicy spotkania było na przykład wprowadzenie szerszego programu stypendialnego dla młodzieży, uatrakcyjnienie oferty szkół i ściślejsze jej powiązanie z lokalnym rynkiem pracy, ale także wypracowanie spójnego systemu współpracy miasta z samorządem powiatowym czy tutejszą uczelnią.

 

Było merytorycznie

Organizatorzy spotkania ocenili je bardzo pozytywnie, podkreślając, że było ono „pełne merytorycznych uwag i sugestii”. Przypomnijmy, że formatem JarosLove miasto walczy w konkursie pilotowanym przez Związek Miast Polskich o pozyskanie około 40 milionów dotacji ze środków Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości