Zakończył się pierwszy etap rewitalizacji elewacji kamienicy Orsettich – siedziby jarosławskiego muzeum. Koszt inwestycji wyniósł ok. 120 tys. zł, a sfinansowany został ze środków Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i budżetu powiatu jarosławskiego.
Budynek został wzniesiony pod koniec XVI wieku i jest jednym z najcenniejszych zabytków „złotej ery” mieszczaństwa w historii I Rzeczypospolitej. W I etapie prac zrekonstruowano tzw. strefę cokołową oraz charakterystyczne przypory.
Ten zaczął się[paywall] we wrześniu, a zakończył ostatniego dnia października. 18 listopada br. doszło do tzw. formalnego odbioru.
– Dziękuję wszystkim zaangażowanym, czyli Podkarpackiemu Konserwatorowi Zabytków Beacie Kot, staroście jarosławskiemu Stanisławowi Kłopotowi, wykonawcy Zbigniewowi Cebulakowi i inspektorowi nadzoru Lesławowi Lorynowiczowi. Warto także podkreślić pracę przedstawiciela WUOZ Przemysława Gęsiorskiego i autorki koncepcji rewitalizacji, czyli Halszki Granek-Smarzewskiej. Nie zapominam również o moim zespole muzealnym, z którym wspólnie tworzymy przyszłość jarosławskiego muzeum – powiedział p.o. dyrektora Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich Konrad Sawiński.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze