Chór „Triola” ze Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich – pod czujnym okiem dyrygentki Joanny Cioch – obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia. Zmieniają się pokolenia dzieci, ale potrzeba ekspresji poprzez śpiew nie mija.
To jedyny szkolny chór, działający w Przemyślu nieprzerwanie od wielu lat. Chórzyści czerpią radość z możliwości wspólnego muzykowania, rozwijania własnej kreatywności, przełamywania barier, a przede wszystkim z możliwości przebywania w zgranej grupie, w której panuje naprawdę rodzinna atmosfera.
– Absolwentki chóru, ze świetnie rozwiniętymi głosami, kontynuują swoją pasję muzyczną w innych zespołach, solowo, także w śpiewie operowym
– powiedział z radością w głosie dyrektor „szesnastki” Grzegorz Szopa[paywall].
„Triola” jest formacją rozpoznawalną w nadsańskim mieście. Ma swoich wiernych sympatyków. Wielokrotnie koncertowała na scenach miasta, a także Uniwersytetu Rzeszowskiego, czterokrotnie na scenie Filharmonii Podkarpackiej z towarzyszeniem orkiestry, m.in. w operze dziecięcej „Cztery pory roku”. Systematyczna i konsekwentna praca nad zespołem owocowała najwyższymi laurami w konkursach wojewódzkich, a nawet międzynarodowych.
– Prowadzenie chóru przypomina trochę prowadzenie własnej firmy. Daje ogromną satysfakcję, ale sporo wysiłku trzeba włożyć, aby odnieść sukces
Reklama
– stwierdziła J. Cioch.
Koncert, uświetniający 20. rocznicę powstania chóru, obfitował w żywiołowo wykonane utwory wielu gatunków: od muzyki ludowej, przez muzykę filmową, szanty, gospel, poezję śpiewaną, aż po punk rocka. Chórzystom towarzyszył zespół gitarzystów.
Życzymy kolejnych lat działalności i kolejnych wielkich sukcesów!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze