Reklama

Jest mniej bezrobotnych

20/04/2015 10:01

10 415 bezrobotnych było zarejestrowanych 31 marca br. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Przemyślu. Jest to o 257 osób mniej niż w miesiącu poprzednim i 1211 osób mniej niż przed rokiem.

Liczba bezrobotnych zamieszkałych w Przemyślu wyniosła 4765 (45,8 proc. ogółu bezrobotnych) i w porównaniu do miesiąca poprzedniego była mniejsza o 113 osób. W powiecie ziemskim mieszka 5650 bezrobotnych (54,2 proc. ogółu). Miesiąc temu było ich więcej o 144 osoby. Największy udział w ogólnej liczbie zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie przemyskim ziemskim stanowili bezrobotni z gmin: Żurawica – 17,4 proc., Przemyśl – 12,8 proc. i Dubiecko – 12,3 proc., natomiast najmniejszy – bezrobotni z gminy Stubno – 6,0 proc. Stopa bezrobocia dla Przemyśla i powiatu przemyskiego jest jednak ciągle wysoka i wynosi 18,55 proc. (w kraju – 12,0 proc., w województwie – 15,3 proc.).

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    katon - niezalogowany 2015-04-20 10:27:21

    bo wyjechali.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kantor - niezalogowany 2015-04-20 10:41:10

    Dokładnie, jak mają się stawiać na wezwanie nierobów tam pracujących skoro, Ci młodzi ludzie wyjechali za chlebem za granicę! Wniosek , sztuczne bezrobocie, statystyki w dół! Sezon na truskawki, pomidory, itp..... Widać jak wymieniają złotówki na euro.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    P.K - niezalogowany 2015-04-20 10:59:20

    Zdrowe bezrobocie to 4-6 %. Każdy inny wskaźnik to patologia .A winne za to ponosi Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W praktyce bywa tak, ze wielu jest bez pracy a nie posiada statusu bezrobotnego - bo nie jest zarejestrowany. Tak samo jest z osobami pracującymi na czarno, a zarejestrowanymi jako bezrobotne. To jest patologia , która nie powinna istnieć.Ale w rzeczywistości w budowlance 70% zatrudnionych jest na czarno. W tym wypadku Państwo Polskie wspiera tych przedsiębiorczych , kosztem tych najuboższych. Przytoczyć można słowa ministra rolnictwa Sawickiego "szanuje biznesmenów, a nie frajerów."

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości