10 415 bezrobotnych było zarejestrowanych 31 marca br. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Przemyślu. Jest to o 257 osób mniej niż w miesiącu poprzednim i 1211 osób mniej niż przed rokiem.
Liczba bezrobotnych zamieszkałych w Przemyślu wyniosła 4765 (45,8 proc. ogółu bezrobotnych) i w porównaniu do miesiąca poprzedniego była mniejsza o 113 osób. W powiecie ziemskim mieszka 5650 bezrobotnych (54,2 proc. ogółu). Miesiąc temu było ich więcej o 144 osoby. Największy udział w ogólnej liczbie zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie przemyskim ziemskim stanowili bezrobotni z gmin: Żurawica – 17,4 proc., Przemyśl – 12,8 proc. i Dubiecko – 12,3 proc., natomiast najmniejszy – bezrobotni z gminy Stubno – 6,0 proc. Stopa bezrobocia dla Przemyśla i powiatu przemyskiego jest jednak ciągle wysoka i wynosi 18,55 proc. (w kraju – 12,0 proc., w województwie – 15,3 proc.).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dokładnie, jak mają się stawiać na wezwanie nierobów tam pracujących skoro, Ci młodzi ludzie wyjechali za chlebem za granicę! Wniosek , sztuczne bezrobocie, statystyki w dół! Sezon na truskawki, pomidory, itp..... Widać jak wymieniają złotówki na euro.
Zdrowe bezrobocie to 4-6 %. Każdy inny wskaźnik to patologia .A winne za to ponosi Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W praktyce bywa tak, ze wielu jest bez pracy a nie posiada statusu bezrobotnego - bo nie jest zarejestrowany. Tak samo jest z osobami pracującymi na czarno, a zarejestrowanymi jako bezrobotne. To jest patologia , która nie powinna istnieć.Ale w rzeczywistości w budowlance 70% zatrudnionych jest na czarno. W tym wypadku Państwo Polskie wspiera tych przedsiębiorczych , kosztem tych najuboższych. Przytoczyć można słowa ministra rolnictwa Sawickiego "szanuje biznesmenów, a nie frajerów."
WYJECHALI - WYJEZDZAJA I BEDA WYJEZDZAC
mój syn opuścił Przemyśl jako bezrobotny dwa miesiące temu. Pracę w Warszawie (gastronomia) znalazł w ciągu jednego dnia. I raczej do Przemyśla nie wróci. Ja przestałem płacić podatki w Przemyślu od dwóch lat, PIT-37 rozliczam w Warszawie, podatki także zostają w Warszawie, a nie w Przemyślu. To są realia degradacji miasta Przemyśla, a nie pseudoeuforia spowodowana niby spadkiem liczby bezrobotnych.
bo w p-slu nikt nie zostaje? tak jak ja i setki osob wyjechały...jprdl sciema i tyle ;p
bo wyjechali.
Dokładnie, jak mają się stawiać na wezwanie nierobów tam pracujących skoro, Ci młodzi ludzie wyjechali za chlebem za granicę! Wniosek , sztuczne bezrobocie, statystyki w dół! Sezon na truskawki, pomidory, itp..... Widać jak wymieniają złotówki na euro.
Zdrowe bezrobocie to 4-6 %. Każdy inny wskaźnik to patologia .A winne za to ponosi Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W praktyce bywa tak, ze wielu jest bez pracy a nie posiada statusu bezrobotnego - bo nie jest zarejestrowany. Tak samo jest z osobami pracującymi na czarno, a zarejestrowanymi jako bezrobotne. To jest patologia , która nie powinna istnieć.Ale w rzeczywistości w budowlance 70% zatrudnionych jest na czarno. W tym wypadku Państwo Polskie wspiera tych przedsiębiorczych , kosztem tych najuboższych. Przytoczyć można słowa ministra rolnictwa Sawickiego "szanuje biznesmenów, a nie frajerów."