Reklama

Jest nadzieja, że ruszy budowa nowego cmentarza

15/04/2015 13:03

O przymiarkach do budowy nowego cmentarza komunalnego w Jarosławiu mówiło się od kilku lat. Powodem były wyczerpujące się miejsca do grzebania zmarłych na Starym i Nowym Cmentarzu. Inwestycja nie mogła ruszyć m.in. z powodu nieuregulowania spraw własnościowych i protestów właścicieli sąsiednich działek.

Postępowanie o wydanie pozwolenia uruchomiono od nowa. Wynika z tego, że główne kłopoty z jego uzyskaniem zostały załatwione. – Do starostwa został złożony wniosek o podjęcie zawieszonego postępowania w sprawie pozwolenia na budowę cmentarza komunalnego w Jarosławiu. Czekamy ma wznowienie postępowania oraz wydanie pozwolenia na budowę – informują służby burmistrza Jarosławia. 

Wznowienie postępowania oznacza, że sprawy formalne zostały dograne lub są na ukończeniu. Można się spodziewać, że w ciągu najbliższych miesięcy rozpoczną się prace przy nowym cmentarzu. Kwota przeznaczona w tegorocznym budżecie na budowę cmentarza komunalnego przy ul. Szczytniańskiej wynosi 775 tys. zł. Cała inwestycja pochłonie znacznie większą sumę.

Nowoczesny projekt

Nowy cmentarz został zaprojektowany już kilka lat temu. Inwestycja miała w miarę szybko ruszyć, ale problemy formalne skutecznie ją opóźniły. Miasto musiało uzyskać zgodę wszystkich właścicieli działek leżących w sąsiedztwie nekropolii. Pojawiły się wtedy kłopoty z własnością, ustaleniem spadkobierców itd. Planowana nekropolia będzie w zasadzie poszerzeniem Nowego Cmentarza przy ulicy Krakowskiej w Jarosławiu w stronę ulicy Szczytniańskiej. Urzędnicy ratusza zapewniają, że układ nowego cmentarza zaprojektowano nowocześnie. Planowana jest nowa kaplica z chłodniami, a sektory z miejscami na groby rozmieszczono tak, by ułatwić organizację pogrzebów i pielęgnację miejsc spoczynku. Przed trzema laty na Nowym Cmentarzu powstało kolumbarium z prawie 90 niszami umożliwiającym złożenie do trzech urn z prochami zmarłych w każdej. Jednak nie cieszy się zbytnim powodzeniem i do tej pory wykorzystano zaledwie kilka z nich. Jeszcze na przełomie roku burmistrz informował, że uzyskanie zgody na budowę napotyka na problemy związane ze sprawami notarialnymi oraz uwagami zgłaszanymi ze strony właścicieli i sukcesem będzie, jeśli uda się je w miarę szybko załatwić. 
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Olka - niezalogowany 2015-04-15 21:31:06

    Starosta to teraz kolega burmistrza to pozwolenie będzie nawet wbrew przepisom.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości