Decyzję w tej sprawie podjął 14 bm. prezydent miasta Robert Choma.
Dzisiaj, 14 bm. prezydent Choma zaakceptował przedłożoną mu kandydaturę. Powołanie nastąpi z dniem 1 maja 2015 r.
Nowy szef Przemyskiej Biblioteki Publicznej urodził się 9 czerwca 1977 roku. Od 12 lat pracuje w Towarzystwie Przyjaciół Nauk im. Kazimierza Marii Osińskiego w Przemyślu.
– Pan Maciej Waltoś przedstawił spójną, obejmującą wiele aspektów koncepcję funkcjonowania instytucji – stwierdziła komisja konkursowa, która zarekomendowała go do objęcia stanowiska. – Wykazał się dużą znajomością zagadnień związanych z biblioteką. Prezentacja osobista potwierdziła znajomość tematu i problemów oraz gotowość wprowadzenia zmian w instytucji i jej rozwoju – uznali członkowie wymienionego gremium.
Po odwołaniu w grudniu ub. roku Pawła Kozioła z funkcji dyrektora Przemyskiej Biblioteki Publicznej prezydent Robert Choma ogłosił konkurs na to stanowisko. W pierwszym oferty złożyło 6 osób: Alicja Chruścicka, Katarzyna Bednarz-Soja, Marta Pawłowska, Małgorzata Dachnowicz, Maciej Waltoś i Mariusz Olbromski. Do drugiego etapu przeszli: Bednarz-Soja, Dachnowicz i Olbromski. Komisja zarekomendowała pierwszą z wymienionych, ale ostatecznie nie zyskała ona aprobaty prezydenta.
Rozpisano więc nowy konkurs. Nieznacznie zmieniono kryteria, m.in. dotyczące dotychczasowego przebiegu kariery zawodowej. Tym razem przed komisją stawiło się 5 osób. Wśród był m.in. Olbromski, Dachnowicz i Waltoś. Właśnie ten ostatni zdobył najwięcej, bo aż 114 punktów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze