Reklama

Jest nowy dyrektor Przemyskiej Biblioteki Publicznej

14/04/2015 18:17

Decyzję w tej sprawie podjął 14 bm. prezydent miasta Robert Choma.

Dzisiaj, 14 bm. prezydent Choma zaakceptował przedłożoną mu kandydaturę. Powołanie nastąpi z dniem 1 maja 2015 r.

Nowy szef Przemyskiej Biblioteki Publicznej urodził się 9 czerwca 1977 roku. Od 12 lat pracuje w Towarzystwie Przyjaciół Nauk im. Kazimierza Marii Osińskiego w Przemyślu.

– Pan Maciej Waltoś przedstawił spójną, obejmującą wiele aspektów koncepcję funkcjonowania instytucji – stwierdziła komisja konkursowa, która zarekomendowała go do objęcia stanowiska. – Wykazał się dużą znajomością zagadnień związanych z biblioteką. Prezentacja osobista potwierdziła znajomość tematu i problemów oraz gotowość wprowadzenia zmian w instytucji i jej rozwoju – uznali członkowie wymienionego gremium.

Reklama

Po odwołaniu w grudniu ub. roku Pawła Kozioła z funkcji dyrektora Przemyskiej Biblioteki Publicznej prezydent Robert Choma ogłosił konkurs na to stanowisko. W pierwszym oferty złożyło 6 osób: Alicja Chruścicka, Katarzyna Bednarz-Soja, Marta Pawłowska, Małgorzata Dachnowicz, Maciej Waltoś i Mariusz Olbromski. Do drugiego etapu przeszli: Bednarz-Soja, Dachnowicz i Olbromski. Komisja zarekomendowała pierwszą z wymienionych, ale ostatecznie nie zyskała ona aprobaty prezydenta.

Rozpisano więc nowy konkurs. Nieznacznie zmieniono kryteria, m.in. dotyczące dotychczasowego przebiegu kariery zawodowej.  Tym razem przed komisją stawiło się 5 osób. Wśród był m.in. Olbromski, Dachnowicz i Waltoś. Właśnie ten ostatni zdobył najwięcej, bo aż 114 punktów. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości