Reklama

Jest praca na granicy. Poprzedni nabór cieszył się wyjątkową frekwencją

26/11/2019 09:52

60 osób przyjmie do pracy podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa. Trafią one do pracy na polsko-ukraińskich przejściach granicznych m.in. w: Medyce, Korczowej i Budomierzu.

Na kandydatów do służby czeka 60 wolnych stanowisk służbowych w kategorii stanowisk specjalistycznych. Osoby, które pozytywnie zakończą postępowanie kwalifikacyjne i założą mundur funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej, znajdą zatrudnienie w komórkach dochodzeniowo-śledczych Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu (10 osób) oraz w granicznych oddziałach celnych w: Medyce, Korczowej, Budomierzu oraz Krościenku (50 osób).

Wymagane od kandydatów do służby kwalifikacje zawodowe to wykształcenie średnie lub średnie branżowe. Z uwagi na specyfikę pracy w komórkach dochodzeniowo-śledczych mile widziane będzie wyższe wykształcenie prawnicze oraz doświadczenie zawodowe, np. w kancelariach prawnych czy instytucjach państwowych lub samorządowych. Z kolei, z uwagi na specyfikę pracy w granicznych oddziałach celnych, mile widziane dodatkowe kwalifikacje to wykształcenie średnie techniczne w zakresie kształcenia przydatnym w Służbie Celno-Skarbowej, np. mechaniczne, mechatroniczne czy elektroniczne.

Kandydaci na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej powinni mieć polskie obywatelstwo, korzystać z pełni praw publicznych, cieszyć się  nieposzlakowaną opinią, dobrym stanem zdrowia i nie być karani. Funkcjonariusze są objęci zaopatrzeniowym systemem emerytalnym służb mundurowych i mogą się ubiegać o emeryturę mundurową.
Wzmocnienie potencjału podkarpackiej KAS to przygotowanie odpowiednio wykwalifikowanej kadry m.in. do służby w planowanym przejściu granicznym w Malhowicach.

To także odpowiedź na zakładane doposażenie przejść granicznych, a co za tym idzie, nowe stanowiska pracy w Budomierzu, Korczowej i Krościenku, gdzie w latach 2020-2021 planowana jest budowa stacjonarnych urządzeń RTG, służących do prześwietlania pojazdów. Dodatkowi funkcjonariusze potrzebni są również z uwagi na plany zagospodarowania kolejowego przejścia granicznego Przemyśl- Mościska czy zakładaną zmianę obsługi ruchu towarowego w Korczowej na formę terminalową.
W ogłoszonym poprzednio naborze o 30 wolnych miejsc pracy „walczyło” ponad 500 osób.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Znam z autopsji - niezalogowany 2019-11-26 10:47:54

    60 garbatych... Nabór jak zwykle musi być ogłoszony, a wybrańcy już są. 'Elita". 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gosc - niezalogowany 2019-11-26 14:27:25

    ''  Walczylo'' smiechu warte!! Ciekawe ile teraz kosztuje ta walka?!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    białek2137 - niezalogowany 2019-11-26 16:07:22

    Startowałem z 2 lata temu,oczywiście po rozmowie list do skrzynki.Wyjechałem z Przemyśla,lepsza kasa,lepsze perspektywy/rozwój i nie siedzi nad głową stary trep.Jak ktoś ma trochę oleju w głowie to polecam olać ciepłym moczem SG bo przy obecnym rynku pracy nie są ani trochę konkurencyjni.Chyba że ktoś się zachłyśnie "elitarnością" a jego umiejętności kończą się na siedzeniu na kasie to może iść do przemyskiej ziemi obiecanej.Oczywiście jeżeli ma wujka który załatwi...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama