Na niecodzienny pomysł wpadli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu. Postanowili podjąć próbę pobicia rekordu Polski w liczbie wykonanych zdjęć typu selfie. Akcja trwała od 14 do 16 lutego, zakończyła się sukcesem. Uczniowie umieścili na Instagramie ponad 4500 zdjęć.
Bicie rekordu w ilości zrobionych selfie (czyli zdjęć robionych samemu sobie, najczęściej komórką) to pomysł, który wyszedł od uczniów. Dyrekcja oraz koordynator projektu Krzysztof Tuczyński, uczący w szkole języka angielskiego, szukali sposobu na promocję swojej placówki. Chcieli się podjąć dużego wyzwania. Z pomocą przyszli uczniowie. Karol Krok i jego klasowi koledzy zaproponowali, by wykorzystać młodzieżową modę robienia selfie. Postanowili pobić rekord w liczbie wykonanych zdjęć. Dalej poszło już z górki.
Rekord Polski to 3000 zdjęć typu selfie. Przed „Witkowskim” nikt na Podkarpaciu próby pobicia go się podjął. Akcja zaplanowana została na 3 dni. Uczniowie pomiędzy 14 a 16 lutego mieli robić sobie zdjęcia w miejscach charakterystycznych dla szkoły lub opatrzone jej logo. Zgodnie z przewidywaniami młodzież szybko zapaliła się do tego pomysłu, a pod hashtagiem #rekordzsdgil na Facebooku i Instagramie zaczęły pojawiać się dziesiątki, a potem setki nowych zdjęć. Niektórzy autorzy byli bardzo pomysłowi, inni przejęli się wynikami akcji i dodawali zdjęcia hurtowo. Ważne jednak, że wszystkie jej założenia się powiodły. Jarosławski „geodezyjniak” pojawił się na ustach wszystkich w okolicy, młodzież zaangażowała się w życie szkoły, przy czym, sądząc po zdjęciach, miała dobrą zabawę, a i rekord Polski, choć niestety nieoficjalnie, został znacząco poprawiony.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze