Co prawda nie będzie to reaktywacja Zakładu Przetwórstwa Owocowego „Pomona”, ale jest szansa, aby w Przemyślu powstał oddział narodowego holdingu spożywczego. Firmy, w której swoje udziały będą mieć rolnicy. Może ona dać od 200 do 300 nowych miejsc pracy.
– To ani mój, ani posła Andrzeja Matusiewicza pomysł, choć to my o tym jako pierwsi powiedzieliśmy. To pomysł premiera Mateusza Morawieckiego. Plan zakłada powstanie potężnego narodowego holdingu spożywczego. Firmy państwowej, w której udziały będą mogli mieć rolnicy, która będzie się zajmować kształtowaniem cen – wyjaśnił zastępca prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak[paywall].
O tym mówił także podczas niedawnej konferencji prasowej wspomniany poseł PiS A. Matusiewicz. – W latach 90. ubiegłego wieku zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego były wykupywane przez podmioty zagraniczne, tak było w przypadku choćby Hortexu z Leżajska. Monopol, jakie te firmy mają na tym rynku, sprawia, że same ustalają ceny, często są to tak zwane zmowy cenowe. Tutaj pole do działania ma Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Będą też określone środki karne stosowane wobec podmiotów, które te zmiany cen umownych będą wprowadzać ze szkodą dla rolników – powiedział.
Co zakłada projekt powstania narodowego holdingu spożywczego? Przede wszystkim ułatwienie sprzedaży bezpośredniej i większe dopłaty do paliwa dla rolników (w 2019 r. budżet państwa przeznaczy na ten cel 1 mld 800 mln zł). Ci byliby udziałowcami, dzięki czemu sami będą mogli decydować o cenach swoich produktów. Zmiany te przewidują też zwiększenie zwrotu akcyzy do 100 litrów na hektar. Skorzystają z tego również hodowcy bydła.
Szansę na ulokowanie w Przemyślu oddziału holdingu zauważyły władze miasta. Tradycje są, i to jakie. Zakład Przetwórstwa Owocowego „Pomona” to symbol. Zakład padł, ale wciąż są to tereny typowo rolnicze.
– W Przemyślu bardzo popularna jest sprzedaż bezpośrednia. Funkcjonuje między innymi na Kmieciach, Glazera czy w okolicach ulicy Nestora, ale to prowizorka. To pseudorynek. To urąga zasadom normalnego handlu. Od dłuższego czasu zastanawiamy się nad utworzeniem stałego punktu sprzedaży bezpośredniej albo mobilnych punktów sprzedaży. U nas rolnicy pojawiają się jednostkowo na niektórych większych osiedlach. Można rozmawiać ze wspólnotami, aby takie punkty stworzyć przy dużych skupiskach mieszkalnych i wówczas skrócić ten łańcuch dostaw między producentem a odbiorcą. Moim zdaniem, znakomitym pomysłem byłoby stworzenie oddziału narodowego holdingu rolno-spożywczego. Tradycje są ogromne. Jesteśmy jedynym miastem w powiecie, który jest typowo rolniczy. Mamy u siebie minizagłębia malin czy wiśni. Trzeba byłoby to wszystko posklejać. Mamy także spore tradycje mleczarskie. Uważam, że powstanie takiego oddziału byłoby jednym z motorów rozwoju gospodarczego. Dałoby nowe miejsca pracy. Szacuję, że od 200 do 300. Dobrze byłoby, gdyby pomogli nam w staraniach nasi parlamentarzyści – powiedział J. Hamryszczak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Od dziś zaczynają się obiecanki, Panie Hamryszczak nie zapomnij pan o kolejce inwestorów do strefy. Choma jechał na tym przez parę kadencji to może i panu się uda hahaha. Remont zielonego rynku ma się rozpocząć jeszcze w tym roku? pytanie po pierwszej czy po drugiej turze wyborów? Najgorzej że AUTOSAN w huja wali, wybory tuż tuż a autobusów jak nie było tak nie ma. Przemyska rzeczywistość .....
Panie Hamryszczak kilka pytań. A co Pan jako wiceprezydent i Pana 10 Radnych zrobili dla Przemyśl przez ostarnie 4 lata ? Za co Pan pobierał pensje w wysokości 10 tys. brutto miesiecznie ? Za dekretowanie pism ? Przez 4 lata nie mógł Pan wprowadzić Karty mieszkańca ? Sprowadzić godnego inwestora ? Jest Pan śmieszny po prostu !!!!!! Będzie Pan kontynuacja rządów swojego obecnego szefa !!!! Było Robert nic nie moge, będzie Janusz nic nie moge, a za 5 lat juz to widze powiesz Pan że 5 lat to było za mało. Żart !!!
łoj , czy pan panie Hamryszczak jako DOKTOR EKONOMII sam w to wierzy w co opowiada i lansuje się przed jesiennymi wyborami. ? Zamiast gadania i opowiadania bajek niech pan spacerkiem odwiedzi miejsce dawnej Pomony , wcześniej Koszar wojskowych przy Rokitniańskiej i Czarnieckiego to zobaczy pan co oddziedziczy po swoim pryncypale , zresztą sam pan w tym przez ostatnią kadencję współuczestniczył. Widząc ten budynek dawnej Pomony zobaczy pan Przemyśl , odbicie całej mieściny , ale żeby to widzieć trzeba jednak wyskoczyć z limuzyny ponieważ z zaciemnionych okien Volvo nic lub prawie nic nie widać, a próbował przez 16 lat tak oglądać inny , dziwny , nie rzeczywisty swój urojony świat Choma , jak ulica Generała Stachiewicz czy ruina dawnej Pomony. Takie jest niemal cały Przemyśl , w pigułce. A to reaktywowanie Pomony to zwykły pic , kolejny przedwyborczy blef , jak można uzdrowić trupa , żadna reanimacja nie pomoże. Przemyśl jako miasto upadłe i tym należy się pogodzić .Ja tegoroczny emeryt złożyłem broń , jestem na emigracji wewnętrznej a ponad 10 tysięcy młodych gdzieś tam podnoszą produkt narodowy brutto innych krajów np. Niemcy Anglia , Irlandia , Holandia itd. Brawo PIS , brawo Choma , brawo dobra ukochana zmiano. Poniżej moje subiektywne i z konieczności skrótowe podsumowanie rządów Chomy i dobrej pisowskiej zmiany w królewskim wolnym dawnym mieście Przemyśl.
przemyski obserwator 83.31.138.149 1 godzinę temu Czasem jestem na tej uliczce i widzę skansen , zresztą jak cały Przemyśl taka jest nasza mieścina , przemyskie zadupie. Ten widok mnie nie dziwi chodzę (nigdy nie posiadałem auta) i widzę to na co dzień a że niemal od 60 lat mieszkam w okolicach bazarów , Sportowej i o zgrozo czegoś co się nazywa "zielonym rynkiem" więc nic mnie nie zaskoczy , nie szokuje , bo to, ten przemyski brud i syf dla mnie codzienność. jak chleb powszedni. Naprawdę niemal od początku kadencji obecnego bossa (16 lat) naszej mieściny piszę o tym (jako przem. czy przemyski obserwator) zawsze życzliwie choć często ostro , prosto z mostu o tym pisałem i piszę bo mi zależy na moim mieście niby dawniej wolnym i królewskim , chciałbym chodzić czystymi , nie obesranymi , równymi chodnikami , oglądać i podziwiać przynajmniej w części odnowione piękne secesyjne kamienice (nie tylko w okolicach świątyń), chciałbym obejrzeć dobry mecz w piłkę nożną na fajnych trybunach , czasem koszykówkę w hali sportowej a nie dużej sali z dostawianymi krzesełkami zwanymi trybuną ,może zanurzyłbym się w otwartym basenie gdy na dworze + 35 st.C , poszedłbym ze znajomymi z lat 70-80 tych na fajny dancing jak w latach poprzednich (przyp. kolejno : "Trojka" , " Adria" , "Karpacka", Klub "Niedźwiadek", "Polonia", Klub Garnizonowy na Grodzkiej , "Kmiecianka", " Eger " wszędzie w soboty muzyka , taniec i śpiew , pomimo pełnej komuny , każdy z wymienionych lokali posiadł swój zespół i wszystkim się opłacało , obecnie nic , 0 , dno . Może się odezwą ci wszyscy jeszcze żyjący którzy te piękne czasy pamiętają , czasy o wiele biedniejsze ale jakże wesołe wbrew obecnie lansowanej propagandy że za komuny było wszystko "be". sama beznadzieja i smuta. Wg/ mnie starego antykomunisty jest wręcz odwrotnie , po tym zdjęciu widać jak wygląda obecnie mój Przemyśl , szarzy smutni ludzie , w oczach beznadzieja , rozbite i zniszczone chodniki i ulice , sypiące się z tynków kamienice , to cały Przemyśl w pigułce , jak określa zawsze Choma Wolne Królewskie Miasto Przemyśl. I tu apeluje do tej osoby , rezygnuje pan z 5 kadencji , zostawia miasto w stanie jak ta ulica gen. Stachiewicza ( nie Stachewicza jak w tytule) , może wreszcie zobaczy pan swoją mieścinę Przemyśl nie z przyciemnionych okien czarnych Volvo lecz tą prawdziwą którą widać z perspektywy przeciętnego mieszkańca , suwerena jak np. ta uliczka Stachiewicza.Poniżej moja subiektywna ocena oczywiście w największym skrócie stanu Przemyśla po 16 latach rządów głównie PIS -u i sprzymierzoną z dobrą zmianą "wadzy" Prezydenta Chomy. przemyski obserwator 83.31.138.149 13.08.2018 Czyżby Choma i spółka , kolejne rady -arcybezrady przez 16 lat pierdzenia w stołki , podpisywania listy pobranych dietek i ogromnych jak na przemyskie warunki poborów tego również nie widzieli , czy byli i są aż tak ślepi że nic nie widzą , przemyskiej ruiny w jakiej pozostawiają mieścinę z niemal 200 milionowym długiem. W załączeniu prawdziwy skrótowy Zobacz obrazek przemyski obserwator 83.31.138.149 09.08.2018 A po co się wysilać , po co inwestycje , po cholerę stwarzać sobie problemy jak inni np. 78 letni Prezydent Rzeszowa pan Tadeusz Ferenc którego można porównać jedynie z królem Kazimierzem Wielkim. No cóż pisze to z bólem bo zależy mnie na moim pięknym jedynie niestety ze względu na położenie mieście , jeszcze mieście. A co z przemyskim królem Chomą odnowicielem , odnowa którą nieustannie od 16 lat obiecywał zbałamuconemu przemyskiemu i naiwnemu do granic naiwności wręcz głupoty suwerenowi. Jako przemyski obserwator dokładnie widziałem ogromną różnicę pomiędzy dwoma prezydentami z tym jeden faktyczny drugi raczej pozorant i figurant , lej woda , fantasta , to najdelikatniej. Pierwszy - staruszek jeżdący po ministerstwach , szukający wszędzie pieniędzy na rozwój swojego Rzeszowa , kumający się z każdym kto daje pieniądze na rozwój i inwestycje , drugi zadufany w sobie , w wieku syna Ferenca sprawiający wrażenie ważnej wszechwiedzącej persony rozpoczyna urzędowanie od zmiany samochodu służbowego na nowe Volvo , prywatnie zaś zmianę swojej siedziby z Bielskiego na spokojną , cichą niemal parkową uliczkę Reja ( obok Domku Ogrodnika) , zaś kolesie podnieśli pensję o stosowna kwotę , po udawanej samo obniżce . Tadeusz Ferenc , cotygodniowe objazdy miasta , karanie urzędników zaniedbujących swoje obowiązki , przemyski krezus objeżdżał rowerem jako cyklista niby inwestycje kilka razy udając zainteresowanie np. etapem budowy drogi zwanej obwodnicą czy jedynej budowanej wiaty w stresie zwanej co zabawne ekonomiczną i to jak określał inwestycją wielomilionową (to są jaja). Pan Ferenc , comiesięczne spotkania z mieszkańcami kolejnych rzeszowskich osiedli , wysłuchiwanie problemów , realizacja propozycji , przemyski dobry pan raczej spotkania przed kolejnymi wyborami czyli raz na kilka lat , zaś raczej unikanie suwerena , udawanie wsłuchiwania się w problemy mieszkańców , picowanie że coś będzie , jakieś plany rozwoju (picu , picu) , podlizywanie się do Wielkiego Marszałka Koronnego i Największego Obywatela Przemyśla Marka Tadeusza Kuchcińskiego , a nuż coś załatwi , może kasę , może inwestora i co panie prezydencie szkoda było tej podniosłej ceremonii w dniu 3 Maja Roku Pańskiego 2018 , pytam gdzie inwestycje , gdzie deszcz pieniędzy z Warszawy , co zrobił dla naszej mieściny ten Kuchciński za wyjątkiem jakieś dziwacznej szkoły KAS czy ogłaszanie pakietu rozwoju dla małych i srednich miast , pytam co ma z tego , z tej fikcji Przemyśl. Chodząc po nazej mieścinie widzę coraz więcej opustoszałych lokali dawniej mieszkań , ba wiele całych opustoszałych domów czy kamienic często użytecznoścu publicznej jak np. Kamienica M. Tomaszewskiej prz pl. Konstytucji , piękny Dom Robotniczy czyli dawniej Kino Bałtyk a w końcu popadająca w ruinę WSAIZ która bez slowa sprzeciwu przemyskiej "wadzy" wyniosła sie 3 lata temu do Rzeszowa , Dawna Synagoga i Biblioteka na ul. Słowackiego , ruiny Dawnych Koszar i WW. Pomona przy Rokitnianskiej , ruina ogromnego budynku internatatu przy Tatarskiej , ruiny Synagogi przy Gruwnaldziej , paskudny budynek przy Ratuszowej przeznaczony od picu na cos zwannym inkubatorem przdsiębiorczosci , jaka w Przemyślu przedsiębiorczość panie Choma ?, Przemyśl a rozwój i przedsiębiorczość , to jakieś dyrdymaly , kolejny blef i strata pieniędzy na remont tej ruiny. Pytam co z teym corocznie od początku deficytowym stokiem narciarskim , proszę o bilans straz i zysków , co z tym bunkrem na stoku ponoć jedyny błąd pana Chomy co sam przyznaje ( przyp. ok. 2, 5 mln zł straty czy zysku), co z zespołem basenów za ok. 50 mln. zł , ile wydano na opracowanie dokumentacji? ( kto za to odpowieda) , co ze strategią rozwoju Przemyśla na lata 2016- 2023 ( ile wydano z publicznych pieniędzy na opracowanie tej wielostronowej dokumentacji firmie z Poznania , i co z tego wynika , na razie nic , 0.Pytam gdzie w mieścinie młodzi , jak wynika z wywiadu udzielonego dla red. Życie Podkarpackie prezesa MPWK R. Lewandowskiego wyjechało ok. 10 tysięcy ludzi , głównie mlodych . Chodząc po Przemyślu widzę od lat skansen , ruinę i to prawdziwą a nie blef Pisu i Szydło. Stare obdarte z rynku kamienice , krzywe i obesrane chodniki , wszechobecny brud , wstrętne bazary na Sportowej czy Wilsona i królestwo dziadostwa , brudu , smrodu , jeden wielki syf i malaria określany jako RYNEK ZIELONY, naprawdę to ma być zielony rynek , myślę że coś takiego podobnego do cygańskich czy murzyńskich slamsów , ba remont ma być rozlozony na 3 lata , a więc wielkie dzięki dobry panie który już dawno nie niebędzie wodzem Królewskiego , Wonego Miasta Przemyśl jak nieustannie określa. No cóż można i tak czcić krasnala szwejka dodawać pieski , koniki , huzarów czy innych sołdatów , wygłupiać się nieustannym świętowaniem jak dnie ulic , zamku , fajki , miodu , jarmarków galicyjskich , kapel podwórkowych , wincjadami i durnymi manewrami szwejkowskimi , zakończeniem lata i innymi bzdurnymi imprezami dodając wielkie zawody w siatkówkę nad Sanem jako wydarzenie roku gdyż pozostałą część boiska te swieca pustkami , wybudowane za dużą kasę z naszych podatków . Ale co wymagać od "wadzy" która czci krasnala w centrum zabytkowego rynku, zaś głowę ponoć Marszałka Józefa Piłsudskiego od wielu lat zepchnięto w ślepą , paskudną uliczkę Wodna od picu udając że obecnie trwa remont tej nieudanej figury niby Piłsudzksiego. No cóż można i tak , podobnie jak przemyski sport , przecież to za rządów Chomy zlikwidowano sekcję koszykówki w Polonii , jak piłka nożna jakieś 4 i 5 ligi , czy nie wstyd że na boiski Polonii nadal użytkowan jest konstrukcja zwana trybuną zwieziona z Mielca niemal sprzed 40 laty , w tym czasie w Mielcu wybudowano już 2 piękne stadiony , a w Prezmyślu , szkoda czasu na pisanie szkoda słów. Pytam gdzie hala sportowa (nie duża sala), prawdziwe lodowsko , profesjonalny basen , nawet jeden otwarty. Ale to marzenia scietej głowy. szkoda marzyć . le jaki pan taki kram , jacy wyborcy-suweren taki prezydent i te beznadziejne rady , wiecznie bezradne , No cóż , już za późno na gorzkie żale , mleko przez 16 lat się wylewało i wylało , pisze go gorzko i z ubolewaniem bo mi wstyd za moja mieścine już zadupie , głównie za sprawców tego upadku miasta. I nie darmo znajomi przemyscy radni mówią że jak wracają z Rzeszowa do Przemyśla mają wrażenie że są w innej rzeczywistości , tego nie da się porównać. Na koniec tych pisanych w największym skrócie spostrzeżeń ( które zresztą pisalem od lat jako "przem." czy "przemyski obserwator", tylko nikt nie brał tego poważnie) przytoczę slowa wielkiego i wiecznego radnego E. Strzałkowskiego wygloszone na jednej z sesji rady-bezrady " Rzeszów - metropolia , Przemyśl -wioska. " Swiete slowa panie Eugeniuszu tylko obserwując pana dzialaność zawsze głosował pan niestety za przemyską wioską , za stan obecny, za ruinę tą prawdziwą miasta pozostawianego z ok. 200 mln. długiem. Jeśli gdziekolwiek nadmiernie przesadzam to przyjmę każdą uwagę czy sprostowanie na które z przyjemnością odpowiem , zresztą udowodnię swoje wywody, zgodnie z prawda obiektywną . Gorzej jednak gdy moje uwagi i spostrżenia okażą się prawdziwe , oby nie. Myślę że razem z panem Wielkim Radnym Strzałkowskim pozdrowimy prezydenta Tadeusza Ferenca (wygra wybory w 100% ) życząc dalszych sukcesów w 5 kadencji , szkoda że nie mogę tego uczynić niestety w stosunku do przemyskiej "wadzy" , jaka szkoda.
nie zagłosuję na niego właśnie przez takie obiecanki, fałsz i obłuda
Najpierw PiS zniszczył polskie rolnictwo, zamykając wschodnie rynki zbytu dla polskich rolników, potem wpusciliscie bezclowe zboże i owoce z Ukrainyz teraz gadacie o Polskich rolnikach? Polski rolnik odplaci wam przy urnie.
Nawet jak się znajdą te miejsca pracy to skąd wezmiecie ludzi jak stąd wszyscy uciekli. Za 1600-2000 zł nikt tu nie będzie robił, tym bardziej Ukrainiec. Dopóki zarobki nie wzrosną, dopóty będzie brakowało ludzi do pracy, gdzie w Przemyślu już od jakiegoś czasu jest to normą. Popytajcie ludzi co robią w Fibrisie czy w Hensforcie. Ale jak się nie potrafi poszanowac człowieka to tak jest. Kolejny cudotwórca nam się trafił.... szkłem dupy Pan nie podetrzesz Panie Hamryszczak. Ale co tam... Aby dostać się na stołek.
Komu lejesz Pan tę wodę... Ludzie dzisiaj nie są już tacy głupi. A zobaczysz pan to jak pójdą do urn, oczywiście o niskiej frekwencji która będzie już nie wspomnę. Emerytom, którzy zostali w tym mieście, ciężko się już ruszyć z domu.
Ja pierdzielę. Jedne z najpiękniejszych miast w Polsce które posiada kresowy klimat i widok na San któremu Warszawa czy Kazimierz Dolny z widokiem na Wisłę mogłyby wam pozazdrościć kłóci się między mieszkańcami. Piszę to jako Łodzianin któremu naprawdę zależy na Przemyślu. Byłem tam 3 razy i zawsze miło wspominam zabytki a przede wszystkim ludzi.
Do przemyski dokładny obserwator-przemyski obserwator.Pisać pierdoły to każdy potrafi,ale robić nie ma komu!Jak masz wizję jak uzdrowić sytuację gospodarczą Przemyśla, to startuj na Prezydenta Przemyśla.Ale POdejrzewam,że masz bardzo bogatą komuszą przeszłość za uszami i nie chcesz się ujawniać.
Trutu tutu juz dł sie pan poznac jakim to jest dyrektorem w szpitalu.Teraz pokazuje P tylko tepote i niezaradnosc.Na pewno nie popre tego goscia.No ale "czarni" znowu wybiora za nas no im to pasuje.
Kolego... Autorka nie leci w żadnego huja. Autobusy miały być dostarczone do końca sierpnia 2018r.
Autorka= Autosan pieprzona autokorekta.
Wam zawsze jest źle. Albo za sucho albo za mokro. Krusowcy pierdoleni wałki tylko umiecie kręcić.
Ci emeryci niech już zdechną. Tylko rozwój miasta blokują. Przez tych starych dziadów jest zablokowana m.in. budowa łącznika 3go Maja-Grunwaldzka.
Hamryszczak jak Jaki. Obiecuje każdemu ile wlezie. Hamryszczak ja chcę metra z Lipowicy do Pomony.
Wielki tu krzyk rozpaczy a i tak go wybierzecie.Choćby z tego powodu ,że z innej opcji mógłby wymieniać pracowników z urzędu i około.A Pomona zostanie wskrzeszona w ramach tego Holdingu, to czego się czepiaszże niby metro do pomony nie zbudują?
p-k 185.18.135.126 4 godziny temu Do przemyski dokładny obserwator-przemyski obserwator.Pisać pierdoły to każdy potrafi,ale robić nie ma komu!Jak masz wizję jak uzdrowić sytuację gospodarczą Przemyśla, to startuj na Prezydenta Przemyśla.Ale POdejrzewam,że masz bardzo bogatą komuszą przeszłość za uszami i nie chcesz się ujawniać.
No cóż odpowiedzieć głąbowi , najlepiej milczeć i olać ale odpowiem w twoim stylu: napisz durniu choć jedno mądre zdanie , składne i logiczne wtedy ocenię twój twórczy talent. Jeśli chodzi o wizję , nie jestem panem prezydentem który obiecywał od 16 lat wszystko wszystkim i nie ja jestem od tego by snuć wizje rozwoju Przemyśl , zaś jako mieszkaniec l suweren mam jak wszyscy prawo do oceny końca 4 kadencji prezydenta Chomy , a wygląda mnie więcej jak w moich wpisach. Czekam więc na twoje mądre propozycje czekam z zaparciem. Jeśli li chodzi o komunę , kończyłem szkoły różne w czasach socjalizmu podobnie jak wiele milionów Polaków więc jak widać szkoła ta nauczyła mnie i wielu pisać logicznie , sensownie i bez błędów tak ortograficznych jak i stylistycznych czego możesz się uczyć i czegoś nauczyć. Myślę że jestem starszy od twoich rodziców więc jako człowiek starszy pozostawiam pałeczkę pokoleń tobie i ludziom w twoim wieku więc ty możesz zmieniać przemyską trudna rzeczywistość , więc startuje , proponuj i wygrywaj , zmieniaj naszą mieścinę w miasto. A jeśli chodzi o komunę to zapytaj o to swoich dziadków , pradziadków , może rodziców , kiedy oni pracowali i realizowali się . może w tym czasie wyprodukowali ciebie , tego nie wiem.
Cała Europa na was leje PISoBOLSZEWICKIE miernoty,oszuści i złodzieje.
Ty durna,resortowa gnido jedna potrafisz tylko narzekać.Piszesz,że jesteś już stary i pałeczkę zostawiasz młodym,a przecież Prezydent Ferenc ma 78 lat i nie boje się wyżwań.Ty natomiast siedzisz przed kompem w pampersie ,stary tetryku i nic ci się nie podoba tylko wszystkich krytykujesz.Pokończyłeś wiele dobrych socjalistycznych jak piszesz szkół,tylko szkolnictwo wtedy było 3-stopniowe Szkoła, Podstawowa,Technikum lub Liceum i Studia.Ciekawe,że ty pokończyłeś wiele chyba, że różnych partyjnych szkółek w tym a jakże WUML.Ja ukończyłem podstawówkę i Technikum Samochodowe i nie muszę umieć pisać twórczo jak ty.Za to twórczo pracowałem 48 lat jako kierowca w PKS i teraz mając przeszło 70 lat dorabiam,jeżdżąc TIREM na trasach europejskich wiesz parszywy gnoju,a rodzice Twoi powinni zamiast ciebie wyproduktować psa to by domu chociaż pilnował.
Doktor ekonomi- u kogo doktorat zrobiony?
Ruszy produkcja tzw.,,beczka''menele już cieszą
Przeczytałem wpis nijakiego "p-k". Zwyzywał człowieka od gnid, parszywego gnoja, obraził jego rodziców itd! Kim ty jesteś ? Za kogo się uważasz? Gnid i gnoi to poszukaj wśród swoich!!! Dlaczego moderator pozwala na umieszczanie takich tekstów?!
autobusów nie będzie jak na razie , bo brak kasy, kierowcy tak mówią, kuchcik nie dał, A PANIE HAMRYSZCZAK , KTO ROZJEBAŁ SZPITAL NA MONTE? PAN PANIE HAMRYSZCZAK! I TAK SAMO BEDZIE Z MIASTEM!
Kornel przeczytaj sobie wpis od-przemyski dokładny obserwator-
"Obserwatorze", napisałbyś w takim samym tonie to , co napisałeś jeszcze 3 / trzy / lata temu gdy rządzili słudzy degeneratów politycznych z UE ? Nie przypominam sobie . Wiem ,ze żyjesz w Przemyslu , ja natomiast nie ; od b wielu lat . I muszę to powiedzieć ,ze w dużych miastach w Polsce , w innym województwie , pracy- jeśli się chce pracować ,naprawdę nie brakuje , . Ale ty patrzysz z perspektywy miasteczka , stąd taka a nie inna postawa , . Więc nie jest żle . Za nierządu twoich ulubieńców PO I jej podnóżka PSL , czyli 'zielonych komunistów , nawet w dużych miastach nie było byle jakiej pracy . teraz już jest . Natomiast jest jeszcze dość słabo z pracą dla lepiej wykształconych i bardziej ambitnych .
Najpierw ZNISZCZYLI TYSIĄCE MIEJSC PRACY, wszystkie zakłady przemysłowe w Przemyślu, które komuna zbudowała, to rozkradli, a teraz chwalą się kilkoma miejscami pracy dla kolesi i pociotków ...
piszesz o terrorystyczno-przestępczej organizacji PO czyż nie prawda
Ludu pracujcy miast i wsi, pomożecie? I od tej odpowiedzi na powyższe pytanie zależy czy powstanie Holding Narodowy w Przemyślu.A jak odpowiedź będzie twierdząca i głośna to jeszcze Trybunał Konstytucyjny się tutaj umieści. Chyba dobrze pamiętam te huczne zapowiedzi z przed około roku?
POzdrowienia dla fanów PISoBOLSZEWII
Od dziś zaczynają się obiecanki, Panie Hamryszczak nie zapomnij pan o kolejce inwestorów do strefy. Choma jechał na tym przez parę kadencji to może i panu się uda hahaha. Remont zielonego rynku ma się rozpocząć jeszcze w tym roku? pytanie po pierwszej czy po drugiej turze wyborów? Najgorzej że AUTOSAN w huja wali, wybory tuż tuż a autobusów jak nie było tak nie ma. Przemyska rzeczywistość .....
Panie Hamryszczak kilka pytań. A co Pan jako wiceprezydent i Pana 10 Radnych zrobili dla Przemyśl przez ostarnie 4 lata ? Za co Pan pobierał pensje w wysokości 10 tys. brutto miesiecznie ? Za dekretowanie pism ? Przez 4 lata nie mógł Pan wprowadzić Karty mieszkańca ? Sprowadzić godnego inwestora ? Jest Pan śmieszny po prostu !!!!!! Będzie Pan kontynuacja rządów swojego obecnego szefa !!!! Było Robert nic nie moge, będzie Janusz nic nie moge, a za 5 lat juz to widze powiesz Pan że 5 lat to było za mało. Żart !!!
łoj , czy pan panie Hamryszczak jako DOKTOR EKONOMII sam w to wierzy w co opowiada i lansuje się przed jesiennymi wyborami. ? Zamiast gadania i opowiadania bajek niech pan spacerkiem odwiedzi miejsce dawnej Pomony , wcześniej Koszar wojskowych przy Rokitniańskiej i Czarnieckiego to zobaczy pan co oddziedziczy po swoim pryncypale , zresztą sam pan w tym przez ostatnią kadencję współuczestniczył. Widząc ten budynek dawnej Pomony zobaczy pan Przemyśl , odbicie całej mieściny , ale żeby to widzieć trzeba jednak wyskoczyć z limuzyny ponieważ z zaciemnionych okien Volvo nic lub prawie nic nie widać, a próbował przez 16 lat tak oglądać inny , dziwny , nie rzeczywisty swój urojony świat Choma , jak ulica Generała Stachiewicz czy ruina dawnej Pomony. Takie jest niemal cały Przemyśl , w pigułce. A to reaktywowanie Pomony to zwykły pic , kolejny przedwyborczy blef , jak można uzdrowić trupa , żadna reanimacja nie pomoże. Przemyśl jako miasto upadłe i tym należy się pogodzić .Ja tegoroczny emeryt złożyłem broń , jestem na emigracji wewnętrznej a ponad 10 tysięcy młodych gdzieś tam podnoszą produkt narodowy brutto innych krajów np. Niemcy Anglia , Irlandia , Holandia itd. Brawo PIS , brawo Choma , brawo dobra ukochana zmiano. Poniżej moje subiektywne i z konieczności skrótowe podsumowanie rządów Chomy i dobrej pisowskiej zmiany w królewskim wolnym dawnym mieście Przemyśl.