Reklama

Jeszcze dwa lata poczekamy na salę przy SP 14

Teren z każdej strony jest ogrodzony. Prace przy budowie nowoczesnej sali sportowej przy Szkole Podstawowej na 14 przy ulicy Borelowskiego obserwować można przez niewielkie luki między w wysokim, zabudowanym płotem.

Przez ogrodzenie dojrzeć można ogromne hałdy ziemi i wylane fundamenty. Mury pewnie niebawem będą się pięły w górę, jednak na oddanie do użytku nowoczesnej sali sportowej trzeba będzie jeszcze poczekać ponad dwa lata. Finał przewidziany jest na 15 października 2020 r.[paywall]

Budynek składać się będzie z trzech kondygnacji. Wybudowany zostanie łącznik między szkołą a salą gimnastyczną. Ta ma mieć plac główny do gier zespołowych o wymiarach 40 na 20 metrów. Będzie możliwość rywalizacji w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Wysokość obiektu (od parkietu do sufitu) wynosić będzie 13,5 metra.

Reklama

Całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie 1 tys. 866 metrów kwadratowych. Budynek będzie wysoki na prawie 16 metrów. Najwięcej miejsca zajmie parter, bo prawie 1,5 tys. metrów kwadratowych. Sala dysponować będzie trybuną na 230 miejsc. W finalnej fazie zagospodarowany zostanie teren wokół obiektu.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama