Reklama

JKS Jarosław odpadł z Pucharu Polski. Reszta sobie postrzelała

Wczoraj (17 września br.) i dzisiaj (18 września br.) odbyły się mecze II rundy Pucharu Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu. Jedyną niespodzianką była porażka wicelidera IV ligi podkarpackiej JKS Jarosław w starciu z rezerwami III-ligowej Pogoni-Sokoła Lubaczów.

Drugi zespół Pogoni-Sokoła jest liderem grupy lubaczowskiej klasy A. W spotkaniu z jarosławianami delikatnie został wzmocniony zawodnikami z pierwszego zespołu, JKS natomiast przyjechał do Lubaczowa osłabiony, bo trener Bogdan Zając dał swoim najlepszym odpocząć. Ale absolutnie nie umniejsza to faktu, że gospodarze wygrali zasłużenie, a po raz kolejny błysnął były kapitan lubaczowskiego zespołu z czasów gry w niższych ligach, czyli Radosław Hojdak.

W pozostałych spotkaniach niespodzianek nie było. Choć na taką, i to sporego kalibru, zapowiadało się na stadionie przy ul. 22 Stycznia w Przemyślu, gdzie lider V ligi okręgowej Czuwaj mierzył się z III-ligową Pogonią-Sokołem Lubaczów. Zapowiadało się po I połowie, w której przemyślanie objęli prowadzenie i fragmentami byli równorzędnym przeciwnikiem dla lubaczowian. Przy zejściu do szatni był remis. Goście jednak w II połowie zdecydowanie podkręcili tempo gry, zaczęli być znacznie skuteczniejsi niż w pierwszych 45 minutach i zaaplikowali Czuwajowi sześć bramek.

Reklama

Postrzelali sobie piłkarze KS Wiązownica i Polonii Przemyśl. Ci pierwsi, występując w sporo rezerwowym zestawieniu, dwucyfrowo odprawili A-klasowy Orkan Zapałów.

Ekipa Pawła Załogi natomiast także mierzyła się z zespołem z A klasy, konkretnie z grupy lubaczowskiej, Roztoczem w Narolu. Po sprawie było w zasadzie po 10 minutach gry. Ładne, składne akcje, umiejętna gra z kontry i skuteczność pozwoliły Polonii wyjechać z Narola z workiem bramek zaaplikowanych rywalowi. Hat-tricka ustrzelił Michał Szpakowski. Przemyślanie rozhulali się w zdobywaniu bramek. W trzech ostatnich meczach (liga i puchar) zdobyli łącznie 19 goli! To daje średnią prawie 7 bramek na mecz! Tak trzymać!

Reklama

Mecz walkowerem Sokołowi Sieniawa oddał Płomień Morawsko, zaś z udziału w rozgrywkach wycofały się Dąb Dobkowice i Orzeł Orki. Dzięki temu awans bez gry do kolejnej rundy uzyskali GKS Majdan Sieniawski i Santos Piwoda.

Mecz KS Arłamów – Orzeł Przeworsk odbędzie się 25 września br.

 

KS Wiązownica – Orkan Zapałów 10:0 (4:0)

  • Bramki: M. Kasia 2, Kiełt 2, J. Wójcik 2, Buńko, Michalik, Jopek, samobójcza.

Czuwaj Przemyśl – Pogoń-Sokół Lubaczów 1:7 (1:1)

  • Bramki: Łach – Majda 2, Rębisz 2, Dziadosz, Gawle, Wyparło.

Pogoń-Sokół II Lubaczów – JKS Jarosław 1:0 (1:0)

  • Bramka: Hojdak.

Roztocze Narol – Polonia Przemyśl 1:8 (1:4)

  • Bramki: Nisztuk – Szpakowski 3, D. Janas 2, Walczyszewski, Gierczak, Babieczko.

Płomień Morawsko – Sokół Sieniawa 0:3 walkower.

GKS Majdan Sieniawski – Dąb Dobkowice 3:0 walkower.

Santos Piwoda – Orzeł Torki 3:0 walkower.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/09/2024 20:49
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama