W Arłamowie odbyły jubileuszowe XXV Bieszczadzkie Dni Psychiatryczne organizowane przez Podkarpackie Centrum Zdrowia Psychicznego Barket&Kuligowski w Przemyślu.
Spotkanie odbyło się pod patronatem konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii prof. Piotra Gałeckiego, zaś partnerem konferencji było Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Przewodniczącym Komitetu Naukowego był prof. Andrzej Czernikiewicz. Udział wzięło ok. 200 psychiatrów z całego kraju, co było nie lada wyzwaniem organizacyjnym w okresie pandemii[paywall].
Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania najnowszych doniesień m.in. z zakresu: farmakoterapii zaburzeń depresyjnych, schizofrenii, psychiatrii dzieci i młodzieży, nowych technologii w medycynie, ekopsychiatrii czy medycyny katastrof. Historycznym wydarzeniem była możliwość wysłuchania – po raz pierwszy w kraju – doniesień na temat wpływu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 na stan psychiczny.
Podczas trzydniowej imprezy odbyły się również wydarzenia towarzyszące jak choćby VI Mistrzostwa Lekarzy Psychiatrów w tenisie ziemnym, w których triumfowali Justyna Tomaszczyk oraz Artur Barlik.
– Podczas uroczystego podsumowania odbyła się coroczna licytacja na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym Jerzyk z Przemyśla. Dzięki ofiarności kolegów lekarzy zebrano ponad siedem tysięcy złotych na rzecz potrzebujących. Wszyscy dziękowali nam za możliwość zaspokojenia „głodu” spotkania na żywo z wykładowcami, kolegami z innych miast oraz odpoczynku od szumu medialnego oraz nawału pracy w dobie pandemii w otoczeniu pięknego Pogórza Przemyskiego i Bieszczad – z uśmiechem podsumował przewodniczący komitetu organizacyjnego dr n. med. Maciej Kuligowski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Organizowanie takiego zjazdu w tym okresie to SKRAJNIE nieodpowiedzialne
Organizowanie takiego zjazdu w tym okresie to SKRAJNIE nieodpowiedzialne