8 i 9 bm. odbędą się „20. Fantastyczne Manewry Szwejkowskie w Twierdzy Przemyśl”.
Każdy uczestnik dostaje wyprowiantowanie w postaci : koszulka manewrowa, baton, certyfikat - tytuł szwejkowski, zasłużeni - awans na wyższy stopień, przepustka, porcja gołąbków, wyżywienie i napoje na biesiadzie, ubezpieczenie, bezpłatne wejścia do przemyskich atrakcji turystycznych, transport na biesiadę i z powrotem, opieka lekarska i weterynaryjna.
Uwaga ! każdy uczestnik za „zdobycie” 3 fortów i po wpłacie 10 zł – może zdobyć medal „Obrońca Twierdzy Przemyśl” – wręczony przez dowództwo twierdzy Przemyśl na biesiadzie.
Zgłoszenia w C.K. Sztabie na Rynku.
Brama Forteczna Sanocka Dolna, ul. Sanocka 19
godz. 16.00 - spotkanie rekrutów ze Sztabem Manewrów.
godz. 17.17 - zdobywanie fortu XII c „Trzy Krzyże” i fortu XVI „Zniesienie”.
8. lipca 2017 r. ( sobota )
godz. 9.00 - Sztab 20. Manewrów Szwejkowskich, Rynek - figura J. Szwejka:
- rejestracja regimentów i rekrutów, komisja lekarska i poborowa ( dotyczy jednorocznych ochotników ), poczta balonowa, okolicznościowy stempel, punkt załatwiania spraw wszelakich,
godz. 9.00 - 12.00 Rynek, rozpoczęcie audycji w Radio Biwak – wejścia na żywo,
godz. 9.00 - Rynek, rozpoczęcie Pleneru Fotograficznego „Twierdza Przemyśl” kontakt: Piotr Michalski, tel. 608499420.
godz. 9.30 - Rynek, start: Rajdu Rowerowego Szlakiem Szwejka Przemyśl – Arłamów – Przemyśl ; Organizator: Wolnobieżny Regiment Cyklistów PSPDWSz - zgłoszenia, St. Jakiel, tel. 604 402 896 .
godz. 10.00 - klub „Niedźwiadek” – turniej brydża sportowego – zgłoszenia M. Krzywka, tel. 693892553.
godz.10.30 - wybrzeże rzeki San – między mostem drogowym i kolejowym. I Międzynarodowe Przeciąganie Beczki Piwa przez San.
godz. 11.30 - zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej, Muzeum Dzwonów i Fajek, – wyjścia rotacyjne.
godz. 13.30 - 15.30 Rynek: „ III Szwejkowsko – Galicyjski Festiwal Gołąbka Ziemniaczanego” - prezentacja gołąbków przez wystawców regionalnych, degustacja, ocena konkursowa i wręczenie okolicznościowych certyfikatów.
godz. 14.00 – 16.00 scena Rynek, Koncert Czesko – Polskiej Orkiestry „CIESZYNIAKI” pod dyrekcją Tomasza Pali i Franka Widnica.
- okolicznościowe wystąpienia i toasty - wręczenie certyfikatów „Obrońcy Twierdzy Przemyśl - 2017” oraz awansów oficerskich i szwejkowskich,
- odsłonięcie Instrukcji obsługi figury Józefa Szwejka,
- zbiórka karmy dla schroniska dla zwierząt w Orzechowcach - zbiórkę prowadzi Stowarzyszenie „Kudłate Serca”.
godz. 16.30 - Rynek - wyjazd regimentów i gości na:
- zwiedzanie wytwórni fajek firmy Mr. Bróg
- zdobywanie fortu VIII „Łętownia”
godz. 18.30 - Biesiada Szwejkowska ( tylko dla uczestników i gości Manewrów )
- 6. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Szwejkowskiej,
- gotowanie grogu - Stowarzyszenie Miłośników Szwejka i Sztuk Wszelakich z Kielc
- wręczanie medali „Obrońca Twierdzy Przemyśl”
- prezentacje regimentów, konkursy, loteria fantowa „Fantazja”.
godz. 10.00 - Klub „Niedźwiadek” - spotkanie szwejkologów i haszkologów z Dowództwem C.K. Twierdzy Przemyśl i ludnością cywilną,
- referat nt. szkodliwości wody sodowej na głowę: sprawozdawca - S. Szufel.
godz. 11.00 - wymarsz regimentów „ Śladami Józefa Szwejka” - start Zaułek Dobrego Wojaka, zdobywanie baszty Zamku Kazimierzowskiego.
godz. 12.00 - turniej wolnego palenia fajki firmy Mr. Bróg - Rynek.
godz. 14.00 - zakończenie Manewrów - rozśrodkowanie ludności i uczestników.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Szczyt rzezi Polaków przez Ukraińcówhttps://wolnemedia.net/11-lipca-rocznica-szczytu-rzezi-polakow-przez-ukraincow/
Szczyt rzezi Polaków przez Ukraińcówhttps://wolnemedia.net/11-lipca-rocznica-szczytu-rzezi-polakow-przez-ukraincow/
Jak patrze na tych szwejkowców to widze w tych strszych samych ormowców co nigdy sie pracą nie skalali.Kpina.
Szczyt rzezi Polaków przez Ukraińcówhttps://wolnemedia.net/11-lipca-rocznica-szczytu-rzezi-polakow-przez-ukraincow/
Szczyt rzezi Polaków przez Ukraińcówhttps://wolnemedia.net/11-lipca-rocznica-szczytu-rzezi-polakow-przez-ukraincow/
Jak patrze na tych szwejkowców to widze w tych strszych samych ormowców co nigdy sie pracą nie skalali.Kpina.