Nie masz pomysłu na dzisiejszy wieczór? Służymy podpowiedzią. Dziś kolejna odsłona plenerowego kina letniego. Mieszkańcy Przemyśla będą mogli obejrzeć kolejne dwie produkcje filmowe, rozkładając się na wygodnych leżakach.

Lokalizacja kina ta sama co tydzień temu. Organizator – Urząd Miejski w Przemyślu – dla pierwszych stu osób, które przybędą na przemyski Rynek, by wziąć udział w seansie pod gwiazdami, zapewnia wygodne leżaki. Spóźnialscy będą musieli radzić sobie sami, korzystając z przyniesionych ze sobą krzesełek czy koców. Pierwszy seans startuje o g. 21.30. Tym razem będzie to oskarowy Sugar Man – wzruszająca historia o sile muzyki i nadziei. Dokument określany jest przepięknym hymnem ku czci muzyki i zadziwiającej siły ludzkiego charakteru. Opowiada niewiarygodną wręcz historię zapomnianego amerykańskiego barda (Sixto Rodriguez), którego muzyka stała się sławna w RPA, choć on sam nic o tym nie wiedział. Próby odnalezienia go podjęło się dwóch bardzo upartych fanów (Stephen Sugar Segerman i Craig Strydom), którzy – oprócz samego Rodrigueza – są prawdziwymi bohaterami tej filmowej opowieści. To historia z zaskakującym zakończeniem, jakiego nie wymyśliliby najbardziej kreatywni filmowcy. Reżyserii podjął się Szwed Malik Bendjelloul, który poświęcił temu projektowi 1000 dni swojego życia.
Muzyczna podróż
Druga kinowa propozycja na sobotę to produkcja The Rolling Stones Olé Olé Olé! Start g. 23. Film można określić mianem pocztówki-reportażu z trasy koncertowej kapeli po Ameryce Południowej. Ukoronowaniem wspomnianego tournée był występ muzyków na Kubie –gdzie za słuchanie rockmanów można było niegdyś trafić do więzienia. Blisko połowę tego niezwykłego filmu stanowią zapisy koncertów plenerowych, łącznie z wielkim finałem w Hawanie, gdzie występ The Rolling Stones przeżywany był jako święto wolności. Prawdziwa gratka dla fanów Stonsów i nie tylko. Obraz wyreżyserował Paul Dugdale.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ile za wjazd czy całkowicie za free
a co z prowiantem tez bd dla pierwszych 100 osób
Świetny pomysł. Przemyski Rynek jest idealny do takich przedsięwzięć. Repertuar też fajnie przemyślane, każdy może coś dla siebie wybrać. Brawo!
ile za wjazd czy całkowicie za free
a co z prowiantem tez bd dla pierwszych 100 osób
Na Stacjach paliw rozdają wejściówki.