Reklama

Już wiadomo, kto poprowadzi gastronomię w Centrum Dowodzenia Twierdzą Przemyśl


Pod koniec września br. informowaliśmy, że lokal gastronomiczny w Centrum Dowodzenia Twierdzą Przemyśl na Zniesieniu kończy swoją działalność. Powodem były sprawy losowe, których szczegółów – ze względów osobistych – poprzedni dzierżawca nie chciał ujawniać. Miastu udało się znaleźć nowego przedsiębiorcę, który poprowadzi lokal. Przetarg na najem lokalu przy ulicy Pasteura 1 wygrała „Perła Przemyśla”.


Oferująca tradycyjną kuchnię inspirowaną Kresami Twierdza Smaku Aleksandrówka w Przemyślu, działająca przez pewien czas w Centrum Dowodzenia Twierdza Przemyśl, przeszła już do historii. Na szczęście znalazł się nowy najemca, dzięki któremu lokal na stoku ma szansę w najbliższym czasie wznowić działalność. Tyle że pod nowym szyldem. Dla szefowej POSIR w Przemyślu Grety Ostrowskiej, pod którego skrzydłami działa Centrum Dowodzenia Twierdza Przemyśl, niezwykle ważną kwestią było, by gastronomia w reprezentatywnym obiekcie nadal działała. I tak się stanie. Do ogłoszonego przetargu na najem lokalu użytkowego o pow. 200,06 m kw. na okres 3 lat stanął – podobnie jak poprzednio – tylko jeden oferent.

– Zaraz, jak tylko rozwiązaliśmy współpracę z poprzednim przedsiębiorcą, wypuściliśmy przetarg, do którego przystąpiła Perła Przemyśla. Przetarg wygrali, w związku z powyższym organizują się. Myślę, że z początkiem roku otworzą się, a może uda im się wcześniej. Cena miesięcznego czynszu za najem wynosić będzie 2,5 tysiąca netto plus media – przekazała G. Ostrowska.

Reklama

– Najemca podchodzi do tego tematu bardzo poważnie i jest zadowolony z lokalizacji, bo nie ma co ukrywać, że jest to miejsce prestiżowe. Intensywnie pracuje nad koncepcją. Osobiście bardzo się cieszę z takiego rozstrzygnięcia, bo nie jest to prosty temat. Ze swojej strony na pewno będę chciała pomóc nowemu najemcy w rozkręceniu lokalu, bo bardzo zależy mi, by miejsce funkcjonowało – dodała.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/11/2025 10:52
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jerzy811_496 2025-11-18 20:24:31

    Czy to nie pomyłka; 2,5 tys zł za 200m2 ? to bardzo dobra oferta ze strony miasta ,praktycznie czynsz wynajęcia mieszkania w mieście. Najważniejsze żeby to miejsce żyło, doskonała propozycja dla biznesu rodzinnego czy małej spółdzielni jakie funkcjonują na terenie miasta. Ale jeśli trzeba będzie zatrudnić kierownika,szefa kuchni ,kucharkę,zmywaczkę i sprzątaczkę ,do tego konserwatora-zaopatrzeniowca to i tak biznes nie wypali. A życzę sobie,mieszkańcom i turystom aby to miejsce żyło,powodzenia.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama