Pod koniec września br. informowaliśmy, że lokal gastronomiczny w Centrum Dowodzenia Twierdzą Przemyśl na Zniesieniu kończy swoją działalność. Powodem były sprawy losowe, których szczegółów – ze względów osobistych – poprzedni dzierżawca nie chciał ujawniać. Miastu udało się znaleźć nowego przedsiębiorcę, który poprowadzi lokal. Przetarg na najem lokalu przy ulicy Pasteura 1 wygrała „Perła Przemyśla”.
Oferująca tradycyjną kuchnię inspirowaną Kresami Twierdza Smaku Aleksandrówka w Przemyślu, działająca przez pewien czas w Centrum Dowodzenia Twierdza Przemyśl, przeszła już do historii. Na szczęście znalazł się nowy najemca, dzięki któremu lokal na stoku ma szansę w najbliższym czasie wznowić działalność. Tyle że pod nowym szyldem. Dla szefowej POSIR w Przemyślu Grety Ostrowskiej, pod którego skrzydłami działa Centrum Dowodzenia Twierdza Przemyśl, niezwykle ważną kwestią było, by gastronomia w reprezentatywnym obiekcie nadal działała. I tak się stanie. Do ogłoszonego przetargu na najem lokalu użytkowego o pow. 200,06 m kw. na okres 3 lat stanął – podobnie jak poprzednio – tylko jeden oferent.
– Zaraz, jak tylko rozwiązaliśmy współpracę z poprzednim przedsiębiorcą, wypuściliśmy przetarg, do którego przystąpiła Perła Przemyśla. Przetarg wygrali, w związku z powyższym organizują się. Myślę, że z początkiem roku otworzą się, a może uda im się wcześniej. Cena miesięcznego czynszu za najem wynosić będzie 2,5 tysiąca netto plus media – przekazała G. Ostrowska.
Reklama
– Najemca podchodzi do tego tematu bardzo poważnie i jest zadowolony z lokalizacji, bo nie ma co ukrywać, że jest to miejsce prestiżowe. Intensywnie pracuje nad koncepcją. Osobiście bardzo się cieszę z takiego rozstrzygnięcia, bo nie jest to prosty temat. Ze swojej strony na pewno będę chciała pomóc nowemu najemcy w rozkręceniu lokalu, bo bardzo zależy mi, by miejsce funkcjonowało – dodała.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy to nie pomyłka; 2,5 tys zł za 200m2 ? to bardzo dobra oferta ze strony miasta ,praktycznie czynsz wynajęcia mieszkania w mieście. Najważniejsze żeby to miejsce żyło, doskonała propozycja dla biznesu rodzinnego czy małej spółdzielni jakie funkcjonują na terenie miasta. Ale jeśli trzeba będzie zatrudnić kierownika,szefa kuchni ,kucharkę,zmywaczkę i sprzątaczkę ,do tego konserwatora-zaopatrzeniowca to i tak biznes nie wypali. A życzę sobie,mieszkańcom i turystom aby to miejsce żyło,powodzenia.
Czy to nie pomyłka; 2,5 tys zł za 200m2 ? to bardzo dobra oferta ze strony miasta ,praktycznie czynsz wynajęcia mieszkania w mieście. Najważniejsze żeby to miejsce żyło, doskonała propozycja dla biznesu rodzinnego czy małej spółdzielni jakie funkcjonują na terenie miasta. Ale jeśli trzeba będzie zatrudnić kierownika,szefa kuchni ,kucharkę,zmywaczkę i sprzątaczkę ,do tego konserwatora-zaopatrzeniowca to i tak biznes nie wypali. A życzę sobie,mieszkańcom i turystom aby to miejsce żyło,powodzenia.