O tym, że w zabytkowej kamienicy Rynek 11 ma być Galeria Sztuki Współczesnej tak naprawdę wiedzieli tylko najbardziej zainteresowani, czyli artyści oraz urzędnicy zajmujący się tą sprawą. Przechodnie przechodzili obok pustostanu obojętnie, żaden przewodnik nie zatrzymywał wycieczki przed kamienicą 11. Teraz powinno to się zmienić, bo w ubiegłym tygodniu fronton kamienicy na czas remontu został przysłonięty siatką ochronną stosowaną na wielu budowach,z tą różnicą, że nie ma na niej reklam materiałów budowlanych ani nazwy firmy, jak to zwykle bywa. Są uproszczone graficznie sylwetki siedmiu postaci. Jest tam:Maria Jarema, Tadeusz Kantor, Bruno Schulz, Otto Axer, Józef Szajna, Marian Stroński oraz Zdzisław Beksiński – wybitni artyści związani z ziemią przemyską i Podkarpaciem. Nad nimi napis Galeria Sztuki.W części informacyjnej znajdują się logotypy: Podkarpackie przestrzeń otwarta, Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu (właściciela kamienicy), oraz logotyp Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, we współpracy, z którą powstał projekt nadruku. Jego autorkami były dwie studentki PANS:Monika Błażowska i Emilia Korczyńska. Trzeba przyznać, że zabytkowa kamienica w prestiżowym miejscu w Rynku jest świetnym miejscem dla instytucji kultury upowszechniającej współczesne sztuki wizualne.
J.S

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze