Reklama

Kadra szpitala się powiększyła. Program stypendialny przynosi efekty

3 tys. zł miesięcznie dla młodego lekarza. To oferta powiatu przeworskiego złożona przyszłym medykom, będącym w trakcie studiów, mająca zachęcić ich do pracy w miejscowym szpitalu. Z propozycji tej skorzystała Magdalena Kowal, studentka IV roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim, Kolegium Nauk Medycznych.

Pod koniec sierpnia br. informowaliśmy o pomyśle władz powiatu przeworskiego na ściągnięcie młodych lekarzy do szpitala w Przeworsku. W zamian za deklarację podjęcia w nim pierwszej pracy powiat kolejny raz zaoferował stypendia studentom ostatnich lat medycyny. Ta strategia ma zapewnić wystarczającą liczebnie kadrę dla tutejszej lecznicy, której – jak wiemy – w wielu placówkach aktualnie brakuje. Powiat przeworski liczy, że świeżo wykształcony narybek lekarski uda się w ten sposób zatrzymać w regionie, by wsparł pracujących tu specjalistów.

Stypendium w wysokości 3 tys. zł miesięcznie, przyznawane na okres maksymalnie do 9 miesięcy w każdym roku studiów, począwszy od momentu podpisania umowy, pobierane ma być przez zainteresowanych ofertą studentów medycyny IV, V i VI roku do czasu zakończenia przez nich studiów. Podpisujący dokument przyszły medyk zobowiązuje się w zamian do podjęcia pracy w ramach stażu podyplomowego w terminie do 6 miesięcy od uzyskania dyplomu, po uprzednim uzyskaniu prawa wykonywania zawodu, a także do[paywall] kontynuacji zatrudnienia w SP ZOZ w Przeworsku po zakończeniu stażu przez 2 lata (gdy stypendium pobierane jest od VI roku studiów), 3 lata (gdy jest pobierane od V roku studiów) bądź 4 lata (gdy student pobiera je od IV roku studiów). Musi też wskazać specjalizację, którą zobowiązuje się podjąć w czasie zatrudnienia w przeworskim szpitalu.

Reklama

Z propozycji 5. edycji programu tej skorzystała niedawno Magdalena Kowal, studentka IV roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim, Kolegium Nauk Medycznych.

Umowa z nią parafowana została w obecności starosty przeworskiego Dariusza Łapy, wicestarosty Zbigniewa Kiszki i skarbnik Agnieszki Wojciechowskiej-Krupy. Po uzyskaniu prawa do zawodu rozpocznie ona staż przeworskim szpitalu, zasilając jego aktualną kadrę.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/11/2024 13:09
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama