Reklama

Kapitalny występ Anny Brzyskiej! Dwa medale Młodzieżowych Mistrzostw Europy

Z dwoma brązowymi medalami z Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Skopje (Macedonia Północna) wróciła do domu wychowanka Kolpinga Jarosław, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Anna Brzyska. Gratulujemy!

18-letnia Anna Brzyska wystąpiła w Skopje we wszystkich możliwych konkurencjach: singlu, deblu i mikście. W tej drugiej z Zuzanną Wielgos, z którą są aktualnymi mistrzyniami Europy Juniorek, w tej trzeciej z jedną z nadziei męskiego tenisa stołowego w Polsce Maciejem Kubikiem.

Wychowanka Kolpinga, prowadzona w kadrze przez Mateusza Czernika, w grze pojedynczej spisywała się rewelacyjnie. Wygrała pięć pojedynków z rzędu. W półfinale rywalką Anny była Ukrainka Weronika Matiunina. Anna stoczyła wielki pojedynek, aż trzy sety rozegrane zostały na przewagi, ale ostatecznie musiała uznać wyższość W. Metiuniny. Uległa jej 2:4 (9, 10, -7, -10, -7, -12) i zdobyła brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy w grze pojedynczej!

Reklama

Drugi brąz zawisł na jej szyi po rywalizacji w grze mieszanej w parze z M. Kubikiem. Wygrywając pewnie trzy potyczki, awansowali do półfinału Tym sposobem zapewnili sobie co najmniej brązowy krążek. W półfinale A. Brzyska i M. Kubik ulegli po pasjonującej i dramatycznej walce parze z Chorwacji Ivor Ban/Hana Arapovic 1:3 (11, -10, -11, -7).

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama