Reklama

Karanie uczniów za brak legitymacji to nonsens

03/06/2016 07:45

– Niedawno byłem świadkiem sytuacji, jak kontroler w autobusie MZK wystawił chłopakowi mandat za brak legitymacji szkolnej. Sprawa dotyczyła trzecioklasisty szkoły podstawowej. Pomijam fakt, że już na oko było widać, że to dziecko w wieku szkolnym, więc – jak każdy uczeń – legitymację posiada.

Miał wykupiony bilet ulgowy, nie miał jedynie przy sobie dokumentu. Miał za to bilet miesięczny, który stracił ważność 4 dni wcześniej, a wiadomo, że kiedy się taki nabywa, należy okazać legitymację. Myślę, że zamiast narażać dziecko na ogromny stres związany z całą sytuacją i wypisywać mandat, wystarczyłoby pouczyć i poprosić o stawienie się w MZK ze stosownym dokumentem, by wyjaśnić całą sprawą. To już jednak kwestia podejścia. W tym wypadku kontroler był nieubłagany i nastawiony na zysk. Moim zdaniem karanie uczniów za brak legitymacji to nonsens, skoro wyraźnie widać, że ma się do czynienia z dzieckiem w wieku szkolnym, a każda szkoła każdemu uczniowi wystawia taki dokument, jak legitymacja – podsumowuje całą sytuację przemyślanin.
Przemyślanin
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    babcia - niezalogowany 2016-06-03 09:51:18

    To jest standard w przemyskim MZK przecież wiadomo że mamy obowiązek szkolny jeżeli dziecko chodzi do podstawówki tym bardziej ale każdy sposób na zarobienie kasy z mandatu jest dobry. Kontrolerzy zastanówcie się nad tym co robicie gdyby dziecko jechało bez biletu co innego ale brak legitymacji szkolnej ??

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2016-06-03 11:56:20

    Spokojnie PISoBOLSZEWIA w ramach dobrej zmiany zajmie się zaraz zmianą obowiązującego prawa.Na marginesie to legitymacja i bilet a nie aparycja z biologią uprawniają do ulgowego przejazdu :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    SOAD - niezalogowany 2016-06-03 13:56:06

    YOUTUBE.COM - BIG CYC - KANAR

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama