– Niedawno byłem świadkiem sytuacji, jak kontroler w autobusie MZK wystawił chłopakowi mandat za brak legitymacji szkolnej. Sprawa dotyczyła trzecioklasisty szkoły podstawowej. Pomijam fakt, że już na oko było widać, że to dziecko w wieku szkolnym, więc – jak każdy uczeń – legitymację posiada.
Miał wykupiony bilet ulgowy, nie miał jedynie przy sobie dokumentu. Miał za to bilet miesięczny, który stracił ważność 4 dni wcześniej, a wiadomo, że kiedy się taki nabywa, należy okazać legitymację. Myślę, że zamiast narażać dziecko na ogromny stres związany z całą sytuacją i wypisywać mandat, wystarczyłoby pouczyć i poprosić o stawienie się w MZK ze stosownym dokumentem, by wyjaśnić całą sprawą. To już jednak kwestia podejścia. W tym wypadku kontroler był nieubłagany i nastawiony na zysk. Moim zdaniem karanie uczniów za brak legitymacji to nonsens, skoro wyraźnie widać, że ma się do czynienia z dzieckiem w wieku szkolnym, a każda szkoła każdemu uczniowi wystawia taki dokument, jak legitymacja – podsumowuje całą sytuację przemyślanin.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To jest standard w przemyskim MZK przecież wiadomo że mamy obowiązek szkolny jeżeli dziecko chodzi do podstawówki tym bardziej ale każdy sposób na zarobienie kasy z mandatu jest dobry. Kontrolerzy zastanówcie się nad tym co robicie gdyby dziecko jechało bez biletu co innego ale brak legitymacji szkolnej ??
Spokojnie PISoBOLSZEWIA w ramach dobrej zmiany zajmie się zaraz zmianą obowiązującego prawa.Na marginesie to legitymacja i bilet a nie aparycja z biologią uprawniają do ulgowego przejazdu :)
hasler-kwicz,kwicz POubeku jeden a twój her Tusk oznajmił dzisiaj,że do tego grajdołka jakim jest Polska wracał nie będzie i co ty na to?KODziarzu jeden? Tacy z was patrioci jak ten was ryży podnóżek makreli,zastanów się co go teraz czeka.
kanar poczuł sie jak szeryf dziecka sie czepił głupal
Służący i zarazem wnuczek wehrmachtowca nie tak szybko powróci , bo wie , że czeka go w Polsce Trybunał ale Stanu . No i w konsekwencji pierdel , wieloletni pierdel .
Co za hanba zeby karac dzieci w autobusach, mlodych polakow. Przeciez te autobusy i tak woza powietrze. Czy nie mozna dbaz o nasze polskie dzieci, nasza przyszlosc. Czy tak trudno podjac decyzje aby dzieci mogly jezdzic za darmo. Co to za miasto , kto tu rzadzi. Wstyd zeby wobec dzieci tak postepowac,
To jest standard w przemyskim MZK przecież wiadomo że mamy obowiązek szkolny jeżeli dziecko chodzi do podstawówki tym bardziej ale każdy sposób na zarobienie kasy z mandatu jest dobry. Kontrolerzy zastanówcie się nad tym co robicie gdyby dziecko jechało bez biletu co innego ale brak legitymacji szkolnej ??
Spokojnie PISoBOLSZEWIA w ramach dobrej zmiany zajmie się zaraz zmianą obowiązującego prawa.Na marginesie to legitymacja i bilet a nie aparycja z biologią uprawniają do ulgowego przejazdu :)
YOUTUBE.COM - BIG CYC - KANAR