Z opóźnieniem wynikającym z sytuacji epidemiologicznej odbył się w tym roku finał plebiscytu „Najzdolniejszy Uczeń Gminy Gać”. W Gminnym Ośrodku Kultury w Gaci tytuł ten wraz ze statuetką odebrała Karolina Łakomy ze Szkoły Podstawowej w Dębowie.
Spotkanie podsumowujące plebiscyt odbyło się 29 września. Już wcześniej ze względów epidemicznych było odroczone, a gdy już udało się je zorganizować, konieczne było zachowanie ścisłego reżimu sanitarnego. W tych niezwykłych okolicznościach wójt gminy Gać Grażyna Pieniążek[paywall] wraz z przewodniczącym rady gminy wręczyli dyplomy, upominki oraz pamiątkową statuetkę za szczególne osiągnięcia w kategorii naukowej. Tym samym w gronie nominowanych w plebiscycie znaleźli się: Paulina Bieniasz ze Szkoły Podstawowej w Ostrowie, Maciej Rak ze Szkoły Podstawowej w Gaci oraz Karolina Łakomy ze Szkoły Podstawowej w Dębowie. Laur pierwszeństwa przypadł w udziale Karolinie Łakomy– to w jej ręce powędrował tytuł „Najzdolniejszego Ucznia Gminy Gać” oraz symboliczna statuetka.
W trakcie dekoracji najlepszych uczniów gminy gratulacje im, ich rodzicom oraz dyrektorom szkół, do których uczęszczają, złożył przewodniczący rady gminy Lesław Stańko. Podkreślał znaczenie osiągnięć młodych mieszkańców gminy na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim jako najlepszej wizytówki subregionu. W samych superlatywach wypowiadał się L. Stańko na temat rodziców, szczególnie doceniając ich trud i troskę o kształtowanie właściwych postaw młodzieży.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze