Na zbiorniku wodnym w Hermanowicach rywalizowali wędkarze zrzeszeni w przemyskim okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego. W towarzyskich zawodach wzięło udział 70 osób.
Przy pięknej pogodzie, 22 sierpnia, na urokliwym zbiorniku wodnym w Hermanowicach o puchar wicemarszałka województwa podkarpackiego rywalizowali zarówno dorośli, jak i młodzi wędkarze. W wędkarskie szranki stanęły również panie. Od godziny siódmej rano każdy z wędkujących próbował złowić jak największą liczbę ryb. Finalnie liczyła się oczywiście waga. Ważenie tradycyjnie wywołało sporo emocji. Jak nas poinformował dyrektor biura przemyskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Przemyślu Piotr Kubas [paywall], w zawodach udział wzięli między innymi członkowie Młodzieżowej Kadry Narodowej: Hubert Nater, Franciszek Drewniak oraz Sebastian Białowąs – czołowy zawodnik GPX Polski w wędkarstwie spławikowym. Obecny był również Tomasz Drewniak – drugi trener kadry narodowej PZW. – Zbiornik w Hermanowiczach typu „no kill” (ryby po złowieniu wracają do wody) znany jest w całej Polsce. Organizujemy na nim zawody Grand Prix Polski oraz zawody towarzyskie dla członków PZW w Przemyślu. Możemy się pochwalić bogatym rybostanem. Wędkarze mogą złowić u nas: karasie, leszcze, liny, jazie, płocie. Co do karpi, to występują u nas okazy nawet powyżej 10 kilogramów. Cały czas PZW inwestuje w zbiornik w Hermanowicach. Planujemy jego powiększenie. Obecnie to 4 hektary powierzchni wody – mówi P. Kubas.

W zawodach udział wzięło około 70 osób.
Sklasyfikowanych – 33 seniorów oraz 8 młodzieżowców.
Najlepsi; kat. senior:
I miejsce – Paweł Grzegorzewski– 15 570 kg,
II miejsce – Krzysztof Brożek– 16 120 kg,
III miejsce – Tomasz Wolak– 10 210 kg,
IV miejsce – Rafał Urban– 9280 kg,
V miejsce – Anna Grzegorzewska– 9180 kg,
VI miejsce – Ireneusz Solecki– 9030 kg.
Puchar za Największą Rybę w kat. senior – Arkadiusz Solecki– karp 3,910 kg.
Złowiono ok. 160 kg ryb.
Kat. młodzież:
I miejsce – Artur Kłos– 4520 kg,
II miejsce – Franciszek Drewniak – 4 460 kg,
III miejsce – Sebastian Białowąs – 4 250 kg,
IV miejsce – Maciej Kłos – 3890 kg,
V miejsce – Hubert Nater – 3100 kg,
VI miejsce – Zuzanna Golba – 2890 kg.
Puchar za Największą Rybę, kat. młodzież – Artur Kłos– leszcz 1,20 kg.
W całych zawodach złowiono ok. 186 kg ryb.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze