Kolejne przypadki przekroczenia granicy państwowej w celu wykonania pamiątkowego zdjęcia ze słupami granicznymi odnotowali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
W okolicach przejścia granicznego w Budomierzu 4 Belgów podróżujących rowerami podjechało do granicy. Przekroczyli ją pieszo w miejscu niedozwolonym. Po stronie ukraińskiej zorganizowali kilkuminutową sesję zdjęciową ze słupami granicznymi. Wszystko zarejestrował monitoring. Strażnicy graniczni, którzy przyjechali na miejsce, przyłapali cudzoziemców na gorącym uczynku. W świetle przepisów prawa dokonany czyn jest przestępstwem. Mężczyźni dobrowolnie poddali się karze w zawieszeniu. Po sporządzeniu dokumentacji zezwolono im na kontynuowanie podróży. Drugie zdarzenie miało miejsce w okolicach Czarnej Górnej. Tutaj granicę państwową z Polski na Ukrainę przekroczył 45-letni obywatel Niemiec. Przyznał, że miał świadomość wejścia na teren, gdzie obowiązuje zakaz, jednak pokusa zrobienia selfie była silniejsza. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.
Zgodnie z rozporządzeniem wojewody podkarpackiego wejście na pas drogi granicznej z wyłączeniem oznakowanych szlaków turystycznych jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny do 500 złotych. Dodatkowo karalne jest przekroczenie granicy państwowej w miejscu niedozwolonym. Grozi za to mandat do 500 złotych lub w określonych przypadkach konsekwencje karne. Straż Graniczna przypomina, że należy stosować się do znaków umieszczonych na drogach dojazdowych oraz bezpośrednio w rejonie granicy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze