Reklama

Kary dla 4 Belgów i 1 Niemca

26/07/2019 11:00

Kolejne przypadki przekroczenia granicy państwowej w celu wykonania pamiątkowego zdjęcia ze słupami granicznymi odnotowali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

W okolicach przejścia granicznego w Budomierzu 4 Belgów podróżujących rowerami podjechało do granicy. Przekroczyli ją pieszo w miejscu niedozwolonym. Po stronie ukraińskiej zorganizowali kilkuminutową sesję zdjęciową ze słupami granicznymi. Wszystko zarejestrował monitoring. Strażnicy graniczni, którzy przyjechali na miejsce, przyłapali cudzoziemców na gorącym uczynku. W świetle przepisów prawa dokonany czyn jest przestępstwem. Mężczyźni dobrowolnie poddali się karze w zawieszeniu. Po sporządzeniu dokumentacji zezwolono im na kontynuowanie podróży. Drugie zdarzenie miało miejsce w okolicach Czarnej Górnej. Tutaj granicę państwową z Polski na Ukrainę przekroczył 45-letni obywatel Niemiec. Przyznał, że miał świadomość wejścia na teren, gdzie obowiązuje zakaz, jednak pokusa zrobienia selfie była silniejsza. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Zgodnie z rozporządzeniem wojewody podkarpackiego wejście na pas drogi granicznej z wyłączeniem oznakowanych szlaków turystycznych jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny do 500 złotych. Dodatkowo karalne jest przekroczenie granicy państwowej w miejscu niedozwolonym. Grozi za to mandat do 500 złotych lub w określonych przypadkach konsekwencje karne. Straż Graniczna przypomina, że należy stosować się do znaków umieszczonych na drogach dojazdowych oraz bezpośrednio w rejonie granicy.


owa
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama