W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie przedstawiciele 77 samorządów lokalnych, w tym także z naszego regionu, podpisali ponad 130 umów na realizację zadań wynikających z ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. W skali kraju do podziału było ponad 5,1 mld zł. Podkarpacie otrzymało z tego ponad 278 mln zł na ten rok. Przemyśl – 960 tys. zł.
Ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej weszła w życie 1 stycznia 2025 r., natomiast 27 maja br. Rada Ministrów zatwierdziła Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Zważywszy na obecną sytuację polityczną, wdrożenie w życie zapisów tej ustawy powinno być dla wszystkich priorytetem.
– Dokonaliśmy wyboru zadań do realizacji w ramach programu. 90 procent tej kwoty trafi do jednostek samorządu terytorialnego, natomiast 10 procent pozostanie do realizacji zadań w obszarze bezpieczeństwa dla wojewody. Podpisaliśmy ponad 130 umów z 77 jednostkami samorządu terytorialnego na realizację zadań w dwóch ważnych obszarach. Pierwszy to zadania związane z realizacją inwestycji o charakterze budowlanym. Kolejny obszar to zadania, które będą realizowane przez Państwową Straż Pożarną. Są to inwestycje o charakterze budowlanym, ale też i w ramach HNS
Reklama
– powiedziała podczas konferencji prasowej 12 września br. wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 70% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze