Fundacja Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza przekazała kolejną darowiznę – tym razem w wysokości 4 mln zł – na rzecz placówek medycznych w całej Polsce. Wśród obdarowanych podkarpackich szpitali znalazł się jeden z naszego regionu. To Wojewódzki Szpital im św. ojca Pio w Przemyślu. Łączna dotychczasowa suma pomocy finansowej i rzeczowej, udzielonej przez spółkę od początku pandemii, sięga już blisko 25 mln zł.
– Za nami kilkanaście trudnych miesięcy, które w sposób szczególny doświadczyły osoby starsze i słabsze, a także opiekujących się nimi na co dzień lekarzy, pielęgniarki, sanitariuszy oraz innych przedstawicieli personelu medycznego. W obliczu epidemii koronawirusa ich bezpieczeństwo oraz komfort pracy mają najwyższą wartość. Ogromnie cieszymy się, że jako Grupa PGNiG możemy ich wspierać, a tym samym symbolicznie podziękować za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc, jaką niosą każdego dnia milionom Polaków – powiedział prezes PGNiG SA Paweł Majewski[paywall].
W ramach akcji realizowanej przez Fundację PGNiG na początku stycznia br. wsparcie finansowe otrzymało 11 szpitali i ośrodków ochrony zdrowia w całej Polsce. Ponad 300 tys. zł trafiło do placówek medycznych na Podkarpaciu. Pieniądze otrzymały Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie oraz Wojewódzki Szpital im św. ojca Pio w Przemyślu. Obie placówki przeznaczą środki na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego – aparatu do USG, stołu zabiegowego czy łóżka intensywnego nadzoru.
– Zgodnie z zapowiedzią przekazujemy kolejną transzę pomocy dla placówek stojących na pierwszej linii walki z COVID-19. Do naszej fundacji każdego dnia wpływają wnioski o wsparcie, które we współpracy z instytucjami rządowymi na bieżąco rozpatrujemy. Mamy świadomość odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa, dlatego staramy się pomóc jak największej liczbie ośrodków zlokalizowanych w całej Polsce – w dużych miastach i mniejszych miejscowościach, szczególnie tam, gdzie PGNiG prowadzi swoją działalność – powiedziała prezes Fundacji PGNiG Karolina Dłuska.
Od marca ub.r. spółka udzieliła wsparcia finansowego i materialnego placówkom medycznym, ale także ośrodkom pomocy społecznej, hospicjom i organizacjom kombatanckim. PGNiG uczestniczyło m.in. w organizacji zdalnego nauczania oraz obsłudze infolinii prowadzonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Polski Związek Głuchych. Urządzenia teleinformatyczne przekazane przez spółkę trafiły m.in. do wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych w całej Polsce, w tym także w Rzeszowie. Od marca ub.r. PGNiG SA przekazało już ok. 50 mln zł na przeciwdziałanie epidemii COVID-19.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Super, że wspierają, przy okazji tytuł powinien raczej brzmieć - kasa od klientów PGNiG.
O będzie na podwyżki dla pielegiarek
Super, że wspierają, przy okazji tytuł powinien raczej brzmieć - kasa od klientów PGNiG.
klientów i podatników.