Reklama

Kasa od PGNiG dla szpitala na Monte Cassino

Fundacja Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza przekazała kolejną darowiznę – tym razem w wysokości 4 mln zł – na rzecz placówek medycznych w całej Polsce. Wśród obdarowanych podkarpackich szpitali znalazł się jeden z naszego regionu. To Wojewódzki Szpital im św. ojca Pio w Przemyślu. Łączna dotychczasowa suma pomocy finansowej i rzeczowej, udzielonej przez spółkę od początku pandemii, sięga już blisko 25 mln zł.

– Za nami kilkanaście trudnych miesięcy, które w sposób szczególny doświadczyły osoby starsze i słabsze, a także opiekujących się nimi na co dzień lekarzy, pielęgniarki, sanitariuszy oraz innych przedstawicieli personelu medycznego. W obliczu epidemii koronawirusa ich bezpieczeństwo oraz komfort pracy mają najwyższą wartość. Ogromnie cieszymy się, że jako Grupa PGNiG możemy ich wspierać, a tym samym symbolicznie podziękować za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc, jaką niosą każdego dnia milionom Polaków – powiedział prezes PGNiG SA Paweł Majewski[paywall].

W ramach akcji realizowanej przez Fundację PGNiG na początku stycznia br. wsparcie finansowe otrzymało 11 szpitali i ośrodków ochrony zdrowia w całej Polsce. Ponad 300 tys. zł trafiło do placówek medycznych na Podkarpaciu. Pieniądze otrzymały Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie oraz Wojewódzki Szpital im św. ojca Pio w Przemyślu. Obie placówki przeznaczą środki na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego – aparatu do USG, stołu zabiegowego czy łóżka intensywnego nadzoru.

Reklama

Stoją na pierwszej linii walki z COVID-19

– Zgodnie z zapowiedzią przekazujemy kolejną transzę pomocy dla placówek stojących na pierwszej linii walki z COVID-19. Do naszej fundacji każdego dnia wpływają wnioski o wsparcie, które we współpracy z instytucjami rządowymi na bieżąco rozpatrujemy. Mamy świadomość odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa, dlatego staramy się pomóc jak największej liczbie ośrodków zlokalizowanych w całej Polsce – w  dużych miastach i mniejszych miejscowościach, szczególnie tam, gdzie PGNiG prowadzi swoją działalność – powiedziała prezes Fundacji PGNiG Karolina Dłuska.

Od marca ub.r. spółka udzieliła wsparcia finansowego i  materialnego placówkom medycznym, ale także ośrodkom pomocy społecznej, hospicjom i organizacjom kombatanckim. PGNiG uczestniczyło m.in. w organizacji zdalnego nauczania oraz obsłudze infolinii prowadzonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Polski Związek Głuchych. Urządzenia teleinformatyczne przekazane przez spółkę trafiły m.in. do wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych w całej Polsce, w tym także w Rzeszowie. Od marca ub.r. PGNiG SA przekazało już ok. 50 mln zł na przeciwdziałanie epidemii COVID-19.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    . - niezalogowany 2021-02-15 20:00:34

    O będzie na podwyżki dla pielegiarek 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    pp - niezalogowany 2021-02-16 12:53:00

    Super, że wspierają, przy okazji tytuł powinien raczej brzmieć - kasa od klientów PGNiG.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    miś - niezalogowany 2021-02-16 17:39:55

    klientów i podatników.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama