Historii polskiej siatkówki będzie poświęcona wystawa, dostępna dla zwiedzających od 18 czerwca w Baszcie Królewskiej zamku w Krasiczynie.
Na dwóch piętrach Galerii ARP, w niekonwencjonalnej aranżacji, wystawione zostaną eksponaty pochodzące z jedynego w swoim rodzaju Muzeum Siatkówki Volley Bajka w Warszawie, które posiada w swoich zasobach ponad 1000 medali, 200 koszulek, bogaty zestaw pucharów, a także piłki z autografami siatkarzy, zdjęcia, pamiątkowe dyplomy czy proporczyki. Stołeczną, niezwykłą kolekcję trofeów zainicjował działacz i animator siatkarski Grzegorz Szewczyk, założyciel klubu siatkarskiego „Volley Bajka”, niegdyś zawodnik i sędzia. Odwiedzający galerię w zamkowej baszcie będą mieli zatem okazję obejrzeć unikatowe pamiątki z dziejów polskiego sportu i poznać wspaniałą historię siatkówki. Takie eksponaty, jak oryginalne medale i koszulki polskich zawodników, w tym kapitana Winiarskiego i MVP Wlazłego, oraz najlepszych drużyn na świecie, np. reprezentacji Brazylii, stanowić będą z pewnością prawdziwą gratkę dla fanów polskiego sportu. Z innych nietuzinkowych eksponatów warto wymienić: medal polskiej reprezentacji zdobyty na mistrzostwach w 1974 r. w Meksyku czy buty reprezentacji z lat 70. Otwarcie wystawy „Historia polskiej siatkówki” w najbliższą niedzielę, o g. 18. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli: mistrz świata i mistrz olimpijski Marek Karbarz, trzykrotny wicemistrz Europy, uczestnik trzech finałów mistrzostw świata Ireneusz Kłos, a także polski siatkarz i trener siatkarski Jan Such oraz polski siatkarz, reprezentant Polski Krzysztof Ignaczak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze