– Energia odnawialna to nie tylko dbanie o środowisko i konieczność zastępowania coraz mniej opłacalnego w Polsce węgla, ale też korzystny dla każdego interes - przekonywał poseł Mieczysław Kasprzak z PSL podczas konferencji prasowej w Cieszanowie.
Konferencja poświęcona tematowi zielonej energii odbyła się nieprzypadkowo w Cieszanowie. To tam od blisko roku funkcjonuje największa w Polsce farma fotowoltaiczna. Wizyta posła związana była z nowymi przepisami, uchwalonymi niedawno przez Sejm. Dzięki niej zakup paneli słonecznych do gospodarstw domowych ma stać się bardziej opłacalny. Jak poinformował M. Kasprzak, od przyszłego roku każdy będzie mógł również sprzedać nadwyżki produkowanej w swoim domu energii do sieci po korzystnych stawkach 0,65zł/kWh. W tym roku[paywall] ruszył także program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Prosument”, dzięki któremu można otrzymać dofinansowanie w wysokości 40 proc. na inwestycje w energię odnawialną. – To spowoduje, że w naszym kraju powstaną setki tysięcy instalacji, gdyż mając panele słoneczne po dziesięciu latach ma się energię elektryczną za darmo. To daje piętnaście lat darmowej energii, gdyż panel ma żywotność 25 lat. Warto dodać, że ceny paneli w ciągu ostatnich dziesięciu lat zmalały o 100 procent. To się po prostu opłaca – przekonywał polityk.
fot.Tomasz Mielnik
Poseł Mieczysław Kasprzak i burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny przekonywali, że warto inwestować w energię odnawialną.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze