Reklama

Każdy dziecięcy uśmiech na wagę złota! „Prze_misie” zbierają pluszaki dla najmłodszych obywateli Ukrainy

Od początku wojny w Ukrainie są każdego dnia na przemyskim dworcu PKP. Od pierwszego pociągu, który wjechał z uchodźcami. Członkowie akcji „Prze_misie”. Zbierają pluszaki dla najmłodszych obywateli Ukrainy. Codziennie rozdają wszystko, co mają.

Koordynatorką akcji jest Katarzyna Friedlein. Akcja powstała już pierwszego dnia wojny w Ukrainie, choć jeszcze nie pod aktualną nazwą. Pani Kasia przyjechała z Krakowa na weekend pomagać jako wolontariusz. Została, bo ogrom tragedii, jaki zobaczyła, nie pozwolił jej wrócić pod Wawel[paywall].

– Postanowiłam wspólnie z przyjaciółmi z Przemyśla zbierać lokalnie pluszaki dla dzieci przybywających z Ukrainy. W pierwszym tygodniu wojny jeden z brytyjskich reporterów omyłkowo zamiast nazwy „Przemyśl” użył określenia ,,przeMisio” i było to inspiracją dla nazwy naszego przedsięwzięcia – wyjaśniła z uśmiechem.

Reklama

Akcja zataczała coraz szersze kręgi. Obecnie grupa prowadzi zbiórkę pluszaków w całej Polsce. Każdego dnia otrzymują po kilka wielkich worków i pudełek pełnych maskotek, które przekazują najmłodszym.

– Dzięki współpracy z PKP i Urzędem Miasta Przemyśla mamy już swoje stoisko, gdzie, oprócz misiów, wydajemy również ciepłe koce i chemię pierwszej potrzeby. Każdy uśmiech malucha wysiadającego z mamą z pociągu jest na wagę złota – podsumowała K. Friedlein.

Jeśli ktoś ma w domu zbędnego, ale czystego i „zdolnego” jeszcze do przytulania pluszaka, może przekazać go na dworzec. Grupę „Prze_misie” łatwo tam znaleźć.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości