Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 3 im. Marii Kownackiej w Jarosławiu nie posiadają się z radości. Mury ich przedszkola, od strony ogródka, za sprawą kolejnej już, pomysłowej inicjatywy odzwierciedlają teraz bajkowe sceny i sprawiają, że uśmiech nie schodzi im z twarzy. Zabawa w otoczeniu kolorowej dżungli i postaci z „Króla Lwa” to wielka frajda. Nie byłoby jej, gdyby nie zaangażowanie kilku osób i finansowe wsparcie grupy Młody JKS.
Pojawienie się na ścianie Miejskiego Przedszkola nr 3 w Jarosławiu przy ulicy Legionów kolorowych postaci z animowanego filmu dla dzieci „Król Lew” to inicjatywa przedszkolnego konserwatora Damiana Gmyrka.
– Wcześniej, mniej więcej w listopadzie zeszłego roku, kolorowe postacie z bajek pojawiły się na ścianach wewnątrz budynku za sprawą kibiców JKS-u. Na wiosnę nasz konserwator wpadł na pomysł, że[paywall] w zasadzie wykorzystać można również zewnętrzną, szarą elewację i zrobić dzieciom kolejną niespodziankę, przyozdabiając ją postaciami z bajek, a potem ewentualnie stworzyć bajkową scenerię, ustawiając ławeczki – opowiada Paulina Gmyrek z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Jarosławiu.
Chodziło o to, by uatrakcyjnić dzieciom miejsce zabaw, a tym samym przedszkolny ogród na tyłach placówki. Skoro była gotowa koncepcja, należało ją przekuć w czyn. W tym pomógł przedstawiciel Rady Rodziców Tomasz Jagiełłowicz – zapalony kibic jarosławskiego JKS-u.
To on zmobilizował członków tym razem grupy Młody JKS do działania i to oni właśnie zorganizowali wśród kibiców zrzutkę na ten cel, a następnie przekazali przedszkolu pieniądze na potrzebne materiały – farby i spreje.
Kolorowy mural na ścianie zewnętrznej przedszkola to dzieło jarosławskiego artysty Pawła Konrada, któremu dzielnie pomagali konserwator Damian Gmyrek i wspomniany wcześniej Tomasz Jagiełłowicz. Wszyscy trzej związani są z przedszkolem, bo do placówki uczęszczają ich dzieci.
Panowie prace rozpoczęli w piątek, 21 maja. Ostateczny efekt niezwykle przypadł do gustu maluchom z wszystkich sześciu przedszkolnych grup.
– Początkowo była koncepcja, by posiłkować się filmem „Madagaskar”, ale ostatecznie padło na postacie z bajki „Król Lew”, bardzo lubianej przez większość dzieci – mówi P. Gmyrek. Bajkowa sceneria cieszy nie tylko podopiecznych placówki. Jest też widoczna z ogródka jordanowskiego.
Jak wspominaliśmy wcześniej, nie jest to pierwsza inicjatywa kibiców JKS-u. W ubiegłym roku fani drużyny sprawili, że na bajkowe postacie – Minionki, Pidżamersi, Masza czy Świnka Pepa – pojawiły się na korytarzu w holu budynku przedszkola.
Tyle że wtedy akcja miała formę niespodzianki. Dzieciom nie zdradzono zamierzeń, a kolorowe malunki wykonano w weekend, podczas ich nieobecności w placówce. W poniedziałek, kiedy wróciły do przedszkola, nie posiadały się z zachwytu.
– Tym razem trudniej było nam ukryć plany, bo biegając po ogródku, zdążyły zauważyć twórcze działania. Ale i tak finalny efekt akcji sprawił im wielką frajdę – śmieje się P. Gmyrek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze