Pracowity poranek mieli dzisiaj (16 bm.) na Podkarpaciu przedstawiciele służb mundurowych. W ciągu kilku godzin policjanci skontrolowali ponad 8,5 tys. kierowców w ramach akcji „Trzeźwy poranek”.
Od samego rana policjanci prowadzili dziś na drogach Podkarpacia działania „Trzeźwy poranek”. Bilans akcji to 30 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol, w tym 16, u których badanie alkomatem wykazało ponad 0,5 promila. W związku z tym poniosą oni odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 14 użytkowników 4 kółek odpowie za wykroczenie.
Jeśli chodzi o przykłady naruszeń przepisów ruchu drogowego, policja podała co najmniej kilka. Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło po godzinie 7 rano, na ulicy Lisa Kuli w Rzeszowie. Kierujący osobowym seatem 21-latek nie zachował ostrożności i wjechał w tył innego pojazdu. Miał w organizmie 1,2 promila alkoholu.
Z ruchu udało się także mundurowym wyeliminować nietrzeźwego kierowcę TIR-a, zatrzymanego na autostradzie A4 – w Miejscowości Mrowla. 48-latek siedżacy za kierownicą ciężarowego mana z naczepą miał w organizmie 1,7 promila alkoholu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze