Reklama

Kilka godzin kontroli na drogach i 30 kierowców zatrzymanych za jazdę po alkoholu

Pracowity poranek mieli dzisiaj (16 bm.) na Podkarpaciu przedstawiciele służb mundurowych. W ciągu kilku godzin policjanci skontrolowali ponad 8,5 tys. kierowców w ramach akcji „Trzeźwy poranek”.

Od samego rana policjanci prowadzili dziś na drogach Podkarpacia działania „Trzeźwy poranek”. Bilans akcji to 30 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol, w tym 16, u których badanie alkomatem wykazało ponad 0,5 promila. W związku z tym poniosą oni odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 14 użytkowników 4 kółek odpowie za wykroczenie.

Jeśli chodzi o przykłady naruszeń przepisów ruchu drogowego, policja podała co najmniej kilka. Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło po godzinie 7 rano, na ulicy Lisa Kuli w Rzeszowie. Kierujący osobowym seatem 21-latek nie zachował ostrożności i wjechał w tył innego pojazdu. Miał w organizmie 1,2 promila alkoholu.
Z ruchu udało się także mundurowym wyeliminować nietrzeźwego kierowcę TIR-a, zatrzymanego na autostradzie A4 – w Miejscowości Mrowla. 48-latek siedżacy za kierownicą ciężarowego mana z naczepą miał w organizmie 1,7 promila alkoholu.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 16/08/2024 14:40
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama