Reklama

Kilkanaście krajów i tylko jedno zdjęcie. Wystawa prac laureatów w Jarosławiu

25/11/2022 15:30

19 listopada, w jarosławskiej Galerii Rynek 6 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac laureatów 44. edycji konkursu „Tylko Jedno Zdjęcie”. Wydarzenie, ze względu na swój międzynarodowy charakter, było transmitowane online.

Na wernisażu, który prowadziła dyrektor Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska, burmistrza reprezentował jego zastępca Dariusz Tracz.

Oprócz tego obecni byli sekretarz konkursu Marzena Stęc, sekretarz Fotoklubu RP Tomasz Sobczak, komisarz konkursu Krzysztof Peszko, a także radna miasta Magdalena Cisek-Skiba.


Konkurs odbył się we współpracy z klubami i stowarzyszeniami fotograficznymi z całego świata, a sami uczestnicy pochodzili z pięciu kontynentów. Podczas swojego wystąpienia Tomasz Sobczak z Fotoklubu RP, którego główna siedziba znajduje się w Warszawie, nie ukrywał, że jest pod wrażeniem miasta.

Nawoływał, aby promować Jarosław, odwiedzać go i mówić o nim. Ponadto zwrócił uwagę, jak trudno być jurorem w konkursie z jedną kategorią, kiedy ocenia się tytułowe „Tylko Jedno Zdjęcie”.

Konkurs zaczął być organizowany jeszcze w latach 80., przez miejski Klub Fotograficzny Atest 70. Z roku na rok stawał się coraz bardziej[paywall] popularny, aż osiągnął rangę międzynarodową.

Reklama

 Zwycięzcy z całego świata

W tym roku każde stowarzyszenie fotografów przyznało swoje nagrody i wyróżnienia. Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej (FIAP) nagrodziła: Zorana Tordina ze Słowacji, H.W. Chan z Hong-Kongu oraz Raula Villaba z Argentyny.

Wśród wyróżnionych znalazły się dwie Polki: Jolanta Kolinka oraz Paulina Miachałek. Amerykańskie stowarzyszenie PSA nagrodziło: Jerzego Skibę (złoty medal), Cezarego Dubiela (srebrny medal) oraz Aleksandra Jovanovica z Serbii (brązowy medal). Natomiast autorzy nagrodzeni przez organizację IAAP to: Michael Strapec (Irlandia), Rawisyah Aditya (Indonezja) oraz Tibor Berendi z Węgier.

Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej wybrał pracę Serbki Mirjany Javanovic oraz reprezentantów Polski – Grzegorza Lewandowskiego i Kamili Wiśniejwskiej-Halki.

Reklama

Nagrodę specjalną Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki wręczyła Grzegorzowi Lewandowskiemu dyrektor Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska.

Wystawa w Galerii Rynek 6 jest dostępna dla zwiedzających do końca grudnia.


fot.www.youtube.com
Praca Grzegorza Lewandowskiego została nagrodzona przez Fotoklub RP oraz przez organizatora – Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki.


MP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama