Reklama

Kilkaset tysięcy złotych dla szpitala w Przemyślu i ponad milion dla COM w Jarosławiu

Na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przekazała dobrą nowinę dyrektorom podkarpackich szpitali. Z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 otrzymają one 32 mln 100 tys. zł wsparcia. Na razie dokonano podziału pierwszej transzy. Niemały finansowy zastrzyk otrzymają m.in. podmioty lecznicze w Przemyślu i Jarosławiu.

Pierwsza transza puli finansowej przeznaczonej dla Podkarpacia to ponad 13,6 mln zł. Jak podkreśliła wojewoda E. Leniart, dzieląc wspomniane środki, wzięto pod uwagę rolę danego podmiotu w systemie zabezpieczenia Covid-19 oraz liczbę łóżek w danym szpitalu przeznaczonych do leczenia pacjentów covidowych, jak i liczbę hospitalizowanych z powodu Covid-19 pacjentów.

Pieniądze wykorzystane zostaną na zakup sprzętu medycznego i wykonanie instalacji tlenowych, bo choć Covid chwilowo odpuścił, a szpitale wracają do normalności, w sytuacji pojawienia się kolejnej fali, co do której epidemiolodzy nie mają wątpliwości, nowy sprzęt może się okazać na wagę złota.

Jak poinformowały służby prasowe Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, dotychczas zostały podpisane umowy z podmiotami leczniczymi na zakup sprzętu medycznego na kwotę 8 mln 876 tys. 117 zł, a wśród placówek, do których trafiło dofinansowanie, znalazły się także dwe z terenu byłego województwa przemyskiego.

To Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu i Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Ten pierwszy na zakup[paywall] niskotemperaturowej skrzyniowej zamrażarki oraz dofinansowanie zakupu, dostawy i montażu nowego aparatu RTG razem z dostosowaniem pomieszczeń otrzymał łączną kwotę 640 tys. 463 zł.

Natomiast jarosławska placówka kwotę 1 mln 380 tys. zł z przeznaczeniem na zakup 2 aparatów USG, zestawu endoskopowego oraz szafy do przechowywania endoskopów.

Reklama

Wojewoda dodała ponadto, że w sumie ponad 4 mln zł przeznaczono też dla podkarpackich podmiotów leczniczych na wykonanie i modernizację niezwykle ważnych w leczeniu Covid-19 instalacji tlenowych. Dodatkowo dla 2 stacji pogotowia zakupione zostaną ambilanse.

– Korzystając z okazji chciałam serdecznie podziękować wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, całemu personelowi szpitali podkarpackich zaangażowanych w opiekę nad pacjentami covidowymi – powiedziała E. Leniart.

Obecna na konferencji dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu Barbara Stawarz poinformowała, że zarządzana przez nią jednostka od początku pandemii przyjęła ok. 4 tys. pacjentów covidowych, równocześnie lecząc też i przyjmując pacjentów z innymi chorobami.

– Przez ten czas szpital na zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia otrzymał około 7 milionów z budżetu państwa – dodała, dziękując za wsparcie dla szpitala.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama