W sprzęt do projekcji filmów 3D wyposażyła się Szkoła Podstawowa nr 11 w Przemyślu. Teraz uczniowie mogą oglądać materiały przyrodnicze, matematyczne i filmy wykonane w tej technologii.
W szkole zamontowano projektor wraz z elektrycznym ekranem projekcyjnym, duży ekran o szerokości 300 cm i wysokości 220 cm, zestaw kina domowego, którego dopełnieniem jest jednostka z odpowiednio dobranymi podzespołami. Całość daje efekt niczym w prawdziwym kinie.
Pieniądze na zakup odpowiedniego sprzętu zostały przekazane przez radę rodziców SP 11 i sponsorów. – Nasze działania od początku wspierała pani dyrektor Beata Kosicka-Siwak, ponieważ nasza szkoła jest prawdopodobnie jedyną szkołą podstawową w Przemyślu, która może się poszczycić wykorzystaniem technologii 3D w celach zarówno dydaktycznych, jak i wychowawczych – mówi nauczyciel matematyki Henryk Dryniak, który jest pomysłodawcą przedsięwzięcia. – To dopiero początek działań w tym kierunku. Planujemy je rozwijać i robić wszystko, by nie tylko iść z duchem czasu, ale o krok go wyprzedzać – dodaje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze