Reklama

Kino będzie... trochę później

Znowu nie uda się dotrzymać terminu oddania do użytku pierwszego w mieście kina wielosalowego, które ma powstać w Galerii „Sanowa” w Przemyślu. Obiekt miał być gotowy na Wielkanoc, tymczasem będzie przed przyszłorocznymi wakacjami.

Podczas obchodów 4. rocznicy powstania Galerii „Sanowa” w Przemyślu prezes P.A. NOVA SA z Gliwic Ewa Bobkowska powiedziała, że ma nadzieję, iż na okrągłą, 5. rocznicę powstania obiektu, będzie mogła uroczyścieotworzyć wielosalowe kino. Obchody związane z 5-leciem tuż-tuż, a kina wciąż nie ma.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że trwa przygotowywanie koncepcji budowy kina na terenie galerii. Harmonogram prac wyglądał następująco: w czerwcu br. wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, we wrześniu br. rozpoczęcie prac budowlanych, których finał przewidywany był na kwiecień 2016 r. Poinformował nas o tym dyrektor ds. inwestycji gliwickiej spółki Jacek Tajster. – Przygotowania idą pełną parą, ale są rzeczy, których nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Musieliśmy dłużej negocjować z operatorem, ale jak już wielokrotnie wspominałem, nie jest to łatwa sprawa, bo w tej branży wciąż panuje spory zastój. Owszem, w czerwcu wystąpiliśmy z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę, ale najpierw czekaliśmy na zgodę Wojewódzkiego Podkarpackiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu, potem był problem z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Krakowie. 

– Pozwolenie ze strony konserwatora już mamy, czekamy na zgodę z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Mamy zapewnienie, że otrzymamy ją do końca października. Mając wreszcie wszystkie dokumenty w ręku, na przełomie roku rozpoczniemy budowę. Potrwa prawdopodobnie[paywall] pół roku, więc na przyszłoroczne wakacje kino powinno być gotowe – wyjaśnił J. Tajster.

Na razie tajemnicą objęta jest nazwa operatora, który będzie obsługiwał przemyskie kino. Do obiektu będzie się wchodzić  z lokalu, którego najemca został już relokowany w inne miejsce. W kinie powstaną cztery sale z 700 miejscami siedzącymi.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    qtfa - niezalogowany 2015-10-20 18:00:34

    POpaprane procedury.  A potem dziwią się że inwestorzy uciekają np do Czech !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu - niezalogowany 2015-10-23 16:49:59

    to za po ... koniec kropka, piszę małą literą bo ta partia już nie istnieje, tylko nie zwalajcie na PIS..................................................................................................................................................................................................................................................................................K    O       N   I     E       C

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    guru - niezalogowany 2015-11-03 15:28:52

    O ile się nie mylę to piąta obietnica budowy normalnego kina w ponad 50 tys. mieście. Kino jest budowane co roku w tym samym miejscu  ;-))))) Oczywiście wiadomo że normalnie nigdy by nie powstało - obecnie właściciel galerii nie ukrywa że inwestycja ta ma jedynie na celu podniesienie wartości obiektu wystawionego na sprzedaż. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości