Reklama

Klasa mundurowa gwarancją pierwszeństwa podczas rekrutacji do wojska [ZDJĘCIA]

Dzięki udziałowi w programie pilotażowym dla klas mundurowych uczniowie po ukończeniu szkoły będą mieć pierwszeństwo w procesie rekrutacji do odbycia służby wojskowej we wszystkich rodzajach wojsk, w szczególności Wojsk Obrony Terytorialnej oraz preferencje w przyjmowaniu na wyższe uczelnie wojskowe.

Jarosławska „budowlanka” w programie

Od 1 września 2017 r. w 58 wybranych szkołach w całej Polsce realizowane są zajęcia pod hasłem „Edukacja wojskowa”, w ramach pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych, prowadzących piony certyfikowanych wojskowych klas mundurowych, opracowanego i wpieranego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Wśród szkół biorących udział w programie jest Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, w którego skład wchodzą klasy mundurowe IV Liceum Ogólnokształcącego. Dzięki udziałowi w nim uczniowie przechodzą szkolenie na wzór szkolenia żołnierzy Sił Zbrojnych RP. Zajęcia praktyczne prowadzone są przez zawodowych żołnierzy 14. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu. W maju każdego roku uczestniczą też w 5-dniowym obozie szkoleniowym. Program wspierany jest organizacyjnie i finansowo przez MON. Szkoła otrzymała sprzęt i pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji zajęć, a uczniowie nowe umundurowanie.


fot.ze zbiorów ZSBiO JarosławI właśnie postępy w wojskowej edukacji zostały zaprezentowane uczestnikom konferencji. Efekty półrocznego wdrażania programu przedstawili dyrektor ZSBiO Marek Zawisza, opiekun klas mundurowych Maciej Mazurczak oraz dowódca 14. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu płk Dariusz Słota.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Yaro - niezalogowany 2018-04-02 15:15:00

    Na zdjęciu to nie płk Stopa szef wsw tylko ppłk Słota dowódca 14 Das w Jarosławiu.....marny dziennikarz

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ozzman - niezalogowany 2018-04-02 16:40:22

    ''Gdy świat przestanie się zbroić, a w wojsku zabraknie etatów, broń oddamy do hut, a trepów do domu wariatów''YOUTUBE.COM - FORT BS - GDY ŚWIAT

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ozzman - niezalogowany 2018-04-02 16:50:23

    SLAYER - EYES OF THE INSANE - TEKSTOWO.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości