Reklama

Klaudia reprezentowała Przemyśl w Bonn

Klaudia Królik, uczennica Gimnazjum nr 4 w Przemyślu, jako jedyna spośród uczniów przemyskich gimnazjów zakwalifikowała się do udziału w wyjątkowym kursie języka niemieckiego.

– Kurs przeznaczony dla szkół realizujących program DSD (Deutsches Sprachdiplom) trwał trzy tygodnie i odbył się w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia w Bonn. Oprócz Klaudii do Niemiec pojechało 11 uczniów z południa Polski. W Bonn uczennica mieszkała u rodziny mającej polskie korzenie. Codziennie uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez Niemców. Poznawała tamtejsze zabytki, historię kraju i stosunków polsko-niemieckich – opowiada nauczycielka Aneta Ligęza.

Nie zabrakło też czasu na integrowanie się z młodzieżą, na przykład w czasie gry miejskiej, w której zwyciężyła drużyna Klaudii. Przemyślanka miała okazję odwiedzić dom narodzin Beethovena, w którym można zobaczyć niemal 1000 jego rękopisów muzycznych oraz listów, a także jego ostatni fortepian. Uczennica była również w katedrze Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii. Odwiedziła siedzibę Deutsche Welle – niemieckiej stacji nadawczej, która nadaje programy radiowe i telewizyjne w języku niemieckim, angielskim i innych. Była  też na Uniwersytecie w Bonn i degustowała żelki w siedzibie firmy Haribo. – Cieszę się, że tam pojechałam, ponieważ dużo się nauczyłam i poznałam wielu ciekawych ludzi – podsumowuje swój pobyt Klaudia.

Reklama


Gimnazjalistka degustowała kultowe żelki w siedzibie firmy.


AN

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama