Klaudia Królik, uczennica Gimnazjum nr 4 w Przemyślu, jako jedyna spośród uczniów przemyskich gimnazjów zakwalifikowała się do udziału w wyjątkowym kursie języka niemieckiego.
– Kurs przeznaczony dla szkół realizujących program DSD (Deutsches Sprachdiplom) trwał trzy tygodnie i odbył się w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia w Bonn. Oprócz Klaudii do Niemiec pojechało 11 uczniów z południa Polski. W Bonn uczennica mieszkała u rodziny mającej polskie korzenie. Codziennie uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez Niemców. Poznawała tamtejsze zabytki, historię kraju i stosunków polsko-niemieckich – opowiada nauczycielka Aneta Ligęza.
Nie zabrakło też czasu na integrowanie się z młodzieżą, na przykład w czasie gry miejskiej, w której zwyciężyła drużyna Klaudii. Przemyślanka miała okazję odwiedzić dom narodzin Beethovena, w którym można zobaczyć niemal 1000 jego rękopisów muzycznych oraz listów, a także jego ostatni fortepian. Uczennica była również w katedrze Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii. Odwiedziła siedzibę Deutsche Welle – niemieckiej stacji nadawczej, która nadaje programy radiowe i telewizyjne w języku niemieckim, angielskim i innych. Była też na Uniwersytecie w Bonn i degustowała żelki w siedzibie firmy Haribo. – Cieszę się, że tam pojechałam, ponieważ dużo się nauczyłam i poznałam wielu ciekawych ludzi – podsumowuje swój pobyt Klaudia.

Gimnazjalistka degustowała kultowe żelki w siedzibie firmy.
AN
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze