– Przy okazji zdarzeń drogowych typu kolizje czy wypadki często mówi się o tym, że słaba widoczność zagraża bezpieczeństwu. Niestety wciąż nie brakuje kierowców, którym brakuje wyobraźni. Stąd wyjechanie w lewo z parkingu przy placówce bankowej przy 3 Maja niejednokrotnie stanowi dla zmotoryzowanych niemałe wyzwanie.
Samochody zaparkowane na chodniku tuż za wyjazdem kompletnie przesłaniają w tym miejscu widoczność. Nierzadko wyjeżdżający jest zdany tylko i wyłącznie na dobrą wolę kierowców jadących w prawo, w stronę mostu, którzy, obserwując to, co się dzieje na drodze, robią wyjeżdżającemu miejsce w chwili, gdy akurat nadarzy się sposobność i nikt nie jedzie przeciwnym pasem. Ten, chcąc samodzielnie podjąć decyzję o wyjeździe, często zmuszony jest wysunąć się autem na tyle daleko, że najeżdża na pas ruchu, nie mając jednak pewności, czy za moment nie wjedzie pod koła innego pojazdu. Rozumiem, że parkowanie w naszym mieście to duży problem, ale jeśli już znajdziemy ku temu sposobność, myślmy też o innych użytkownikach dróg.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze