Reklama

Kłopotliwy wyjazd przy 3 Maja

10/10/2016 07:24

– Przy okazji zdarzeń drogowych typu kolizje czy wypadki często mówi się o tym, że słaba widoczność zagraża bezpieczeństwu. Niestety wciąż nie brakuje kierowców, którym brakuje wyobraźni. Stąd wyjechanie w lewo z parkingu przy placówce bankowej przy 3 Maja niejednokrotnie stanowi dla zmotoryzowanych niemałe wyzwanie.

Samochody zaparkowane na chodniku tuż za wyjazdem kompletnie przesłaniają w tym miejscu widoczność. Nierzadko wyjeżdżający jest zdany tylko i wyłącznie na dobrą wolę kierowców jadących w prawo, w stronę mostu, którzy, obserwując to, co się dzieje na drodze, robią wyjeżdżającemu miejsce w chwili, gdy akurat nadarzy się sposobność i nikt nie jedzie przeciwnym pasem. Ten, chcąc samodzielnie podjąć decyzję o wyjeździe, często zmuszony jest wysunąć się autem na tyle daleko, że najeżdża na pas ruchu, nie mając jednak pewności, czy za moment nie wjedzie pod koła innego pojazdu. Rozumiem, że parkowanie w naszym mieście to duży problem, ale jeśli już znajdziemy ku temu sposobność, myślmy też o innych użytkownikach dróg.

Kierowca
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama