Reklama

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej w Przemyślu uszczuplony o połowę

Paweł Zastrowski jako przewodniczący oraz Ewa Sawicka i Wojciech Błachowicz – to obecny skład Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej (dawniej Koalicji Obywatelskiej). Uszczuplony o połowę w porównaniu w początkiem kadencji. A reakcji ze strony władz centralnych tejże partii wciąż brak...

Kilka razy informowaliśmy już o przepychankach w lokalnych strukturach przemyskiej Platformy Obywatelskiej (lub jak kto woli – Koalicji Obywatelskiej). Dziwne decyzje, wewnętrzne spory, różne stanowiska władz powiatowych i regionalnych.

To z pewnością splendoru ani wyborców w naszym regonie tej partii nie przyniesie.

Na początku kadencji przemyskiej rady miejskiej [paywall]Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej liczył sześć osób: Ewa Sawicka, Grażyna Stojak, Wojciech Błachowicz, Jerzy Krużel, Tomasz Schabowski i Paweł Zastrowski.

Obecnie – według oświadczenia przewodniczącego Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej P. Zastrowskiego, założonego w ostatni dzień sierpnia br. w Biurze Rady Miejskiej i Współpracy z Zarządami Osiedli w Przemyślu – ten liczy trzy osoby: E. Sawicka, W. Błachowicz i P. Zastrowski.

Reklama

Zawieszenie członkostwa

Kilkanaście dni wcześniej G. Stojak i J. Krużel wystosowali pismo do Zarządu Regionalnego PO RP w Rzeszowie o zawieszeniu swojego członkostwa w strukturach podkarpackiej Platformy Obywatelskiej.

„(...) W związku z zaistniałą sytuacją w Klubie Radnych Koalicji Obywatelskiej Rady Miejskiej w Przemyślu i niewyjaśnieniem jej od lutego 2022 r. do dzisiaj, a także permanentnym używaniem mojego nazwiska w publicznej dyskusji i przedstawianiem mojej osoby w negatywnym świetle, jestem zmuszona zawiesić swoje członkostwo w partii aż do statutowego rozstrzygnięcia prawnego sporu (...)” – można m.in. przeczytać w owym piśmie, parafowanym przez radną G. Stojak, powołującą się na paragraf 10. punkt 1. statutu PO RP.

Podobnej treści pismo przedłożył radny J. Krużel.

– Nigdy nie składałam deklaracji przynależności do Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej. W wyborach samorządowych w 2018 roku swój mandat uzyskałam z Komitetu Wyborczej Koalicji Obywatelskiej i nie byłam wówczas członkiem Platformy Obywatelskiej, a jedynie sympatykiem. Nadal więc chcę pozostać w Klubie Radnych KO, gdyż zobowiązuje mnie do tego lojalność wobec wyborców. Nie zgadzam się na bezprawne przeniesienie mojej deklaracji członkowskiej do Klubu Radnych PO – skomentowała krótko radna G. Stojak.

Reklama

Piątka niezależnych?

Co to oznacza?

Ano zapewne kolejne przetasowania wśród koalicji i opozycji w przemyskiej radzie miejskiej. Wygląda na to, że grono radnych niezależnych się rozszerzy. Do tej pory takie tworzyły trzy osoby: Monika Kamińska, Marcin Kowalski i Dariusz Lasek.

Najprawdopodobniej niebawem będzie ich już pięć. Wiele wskazuje na to, że zarówno Grażyna Stojak, jak i Jerzy Krużel dołączą do tej grupy.

Czy coś to zmieni w głosowaniach nad – przede wszystkim – prezydenckimi projektami uchwał? Czas pokaże.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    baraniecka.bozena_381 2022-09-22 14:30:19

    za duży pęd do wysokich stanowisk i apanaży przy zerowym zapale do pracy.Trochę wstyd.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama