Wyjątkowo miłe chwile dane było niedawno spędzić seniorom w sali Wiejskiego Domu Kultury w Gniewczynie Łańcuckiej. Właśnie tu odbył się Dzień Seniora, połączony z oficjalnym otwarciem Klubu Seniora.
Siedzibą nowo otwartej przestrzeni dla seniorów jest niedawno odremontowany budynek Wiejskiego Domu Kultury. Klub zaprasza w swoje progi trzy razy w tygodniu osoby w wieku 60 plus, mieszkające na terenie gminy Tryńcza. O tym, jak bardzo taka placówka była tu potrzebna, może świadczyć fakt, że wszystkie wolne miejsca są już zajęte, została jedynie lista rezerwowa. Seniorzy w klubie mogą korzystać z różnych form aktywności, m.in. warsztatów, spotkań z ciekawymi gośćmi czy rehabilitacji. Jest to też zwyczajnie przestrzeń do integracji. Wstęgę na nowym obiekcie, który wystartował w styczniu tego roku, uroczyście przecięli gospodarz gminy Ryszard Jędruch, ks. proboszcz Krzysztof Filip, przewodnicząca rady gminy Zofia Nowak, wiceprzewodniczący Stanisław Kogut i sołtys miejscowości Roman Kozyra. Uczestnicy Klubu Seniora otrzymali natomiast symboliczne odznaki i certyfikaty klubowiczów. Przy okazji wydarzenia wyróżniono też statuetkami osoby, które miały wkład w rozwój i dobro lokalnej społeczności.
Seniorów tego dnia bawił Dziecięcy Zespół Taneczny, który wystąpił z programem przygotowanym pod czujnym okiem instruktor Zofii Sokół oraz zespół „Zośki”. Było wesoło, smacznie i sympatycznie.
Nieco wcześniej impreza dla seniorów odbyła się też w Wólce Małkowej, gdzie wyróżniono i uhonorowano najstarszych mieszkańców tej miejscowości: Zofię Stopyrę i Stanisława Stęchłego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze