Reklama

Klub seniora już działa i nie narzeka na brak chętnych

Wyjątkowo miłe chwile dane było niedawno spędzić seniorom w sali Wiejskiego Domu Kultury w Gniewczynie Łańcuckiej. Właśnie tu odbył się Dzień Seniora, połączony z oficjalnym otwarciem Klubu Seniora.

Siedzibą nowo otwartej przestrzeni dla seniorów jest niedawno odremontowany budynek Wiejskiego Domu Kultury. Klub zaprasza w swoje progi trzy razy w tygodniu osoby w wieku  60 plus, mieszkające na terenie gminy Tryńcza. O tym, jak bardzo taka placówka była tu potrzebna, może świadczyć fakt, że wszystkie wolne miejsca są już zajęte, została jedynie lista rezerwowa. Seniorzy w klubie mogą korzystać z różnych form aktywności, m.in. warsztatów, spotkań z ciekawymi gośćmi czy rehabilitacji. Jest to też zwyczajnie przestrzeń do integracji. Wstęgę na nowym obiekcie, który wystartował w styczniu tego roku, uroczyście przecięli gospodarz gminy Ryszard Jędruch, ks. proboszcz Krzysztof Filip, przewodnicząca rady gminy Zofia Nowak, wiceprzewodniczący Stanisław Kogut i sołtys miejscowości Roman Kozyra. Uczestnicy Klubu Seniora otrzymali natomiast symboliczne odznaki i certyfikaty klubowiczów. Przy okazji wydarzenia wyróżniono też statuetkami osoby, które miały wkład w rozwój i dobro lokalnej społeczności.

Seniorów tego dnia bawił Dziecięcy Zespół Taneczny, który wystąpił z programem przygotowanym pod czujnym okiem instruktor Zofii Sokół oraz zespół „Zośki”. Było wesoło, smacznie i sympatycznie.

Reklama

Nieco wcześniej impreza dla seniorów odbyła się też w Wólce Małkowej, gdzie wyróżniono i uhonorowano najstarszych mieszkańców tej miejscowości: Zofię Stopyrę i Stanisława Stęchłego.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/02/2024 11:22
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama