Reklama

Klucze do świetlicy przekazane

Nową, atrakcyjną przestrzeń do integracji zyskali mieszkańcy Chyrzyny w gminie Krzywcza. 3 kwietnia uroczyście otwarto tu wyczekiwaną od dawna świetlicę wiejską. Symboliczne klucze do nowego obiektu trafiły do rąk sołtysa miejscowości Pawła Łozińskiego.

O postępach w pracach związanych z inwestycją informowaliśmy w lutym br. Świetlica, która posłuży za miejsce spotkań lokalnej społeczności, powstawała długo, bo na przestrzeni 3 lat. Sama budowa pochłonęła nieco ponad 470 tys. 440 zł, a koszty przedsięwzięcia pokryto z budżetu gminy. By dokończyć dzieła, konieczne było wykonanie szeregu prac związanych z zagospodarowaniem obiektu obejmujących jego wnętrze, jak i najbliższe otoczenie.

Na ten cel w budżecie zabezpieczono 91 tys. 177 zł. Finalnie 3 kwietnia br. dokonano uroczystego otwarcia nowo wybudowanej świetlicy, w którym wzięło udział wielu gości przybyłych na zaproszenie gminy. W wydarzeniu uczestniczyli: jej gospodarz Wacław Pawłowski i pełniący funkcję przewodniczącego rady Zygmunt Sobol, skarbnik Beata Wielgosz, sołtys Chyrzyny Paweł Łoziński, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Krzywczy ks. Janusz Wilusz i przedstawicielka mieszkańców wsi Eugenia Cyrańska-Gerula.

Reklama

Nowy obiekt uroczyście poświęcono, przypominając jednocześnie historię jego powstania, a następnie zaproszono gości na okolicznościowy tort upieczony przez „Dziewczyny z Chyrzyny” – bo taką nazwę nosi miejscowe koło gospodyń wiejskich. Huczne otwarcie przypieczętowano też wystrzałem konfetti. Wyrażono również nadzieję, że inwestycja będzie służyć lokalnej społeczności przez długie lata.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/04/2024 13:01
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama