Reklama

Kobieta za kółkiem z 1,5 promila alkoholu

24 czerwca br. w Żurawicy funkcjonariusze z tamtejszego komisariatu policji zatrzymali do kontroli samochód, za którego kierownicą siedziała kobieta, mieszkanka Przemyśla. Miała w organizmie około 1,5 promila alkoholu.

Do interwencji policji doszło po wcześniejszym zgłoszeniu o kierującym samochodem osobowym, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być pod wpływem alkoholu, czyli ktoś poinformował komisariat o takiej ewentualności. Potwierdziła to oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu aspirant Joanna Golisz.

– Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że kierująca samochodem była w stanie nietrzeźwości. Kobieta miała w organizmie około 1,5 promila alkoholu. W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu

Reklama

– powiedziała[paywall].

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu prokurator Małgorzata Taciuch-Kurasiewicz:

– Kierującej rutynowo zatrzymane zostało prawo jazdy. Jeśli w trakcie prowadzonego postępowania wszystko się potwierdzi, kobiecie zostanie postawiony zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

To jasno reguluje paragraf 1. artykułu 178a. Kodeksu karnego: „Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/07/2024 09:11
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama