Dwie kobiety zgubiły się w lesie w rejonie Podemszczyzny w powiecie lubaczowskim.
W piątek popołudniu mieszkanka Horyńca-Zdroju wraz ze swoją koleżanką z Lublina, wyszła na spacer po lesie w rejonie Podemszczyzny. Po jakimś czasie kobiety straciły orientację i nie wiedziały gdzie się znajdują. Potrzebowały pomocy by trafić do domu. Około godz. 18 kobiety powiadomiły policję, że się zgubiły.
- Dyżurny biorąc pod uwagę zapadający zmrok, szybko skontaktował się ze znającymi dobrze teren tego kompleksu leśnego funkcjonariuszem z posterunku policji w Horyńcu-Zdroju oraz Funkcjonariuszem Straży Leśnej. Dzięki szczegółowemu opisowi miejsca, w którym były kobiety, udało się je odnaleźć jeszcze przed nocą – informuje serwis prasowy lubaczowskiej komendy.
Jak ustalili funkcjonariusze, kobiety błądząc po lesie przeszły prawdopodobnie kilka kilometrów.
Policja przestrzega, wychodząc do lasu pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:
• nie oddalajmy się od osób, z którymi wybraliśmy się na grzybobranie – pozostańmy z nimi w kontakcie wzrokowym,
• pamiętajmy o zabraniu naładowanego telefonu komórkowego,
• zapamiętujmy punkty odniesienia, a nawet oznaczajmy je tak aby bez problemu znaleźć drogę powrotną,
• oceńmy realnie swoje siły i możliwości oraz czas jaki zamierzamy spędzić w lesie
• jeżeli nie znamy terenu nie oddalajmy się zbyt daleko od swoich pojazdów,
• nie wybierajmy do lasu po zmierzchu,
• jeżeli nasi znajomi lub bliscy zabłądzili w lesie - natychmiast zaalarmujmy Policję.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze