Reklama

Kobiety zgubiły się w lesie

21/09/2016 13:07

Dwie kobiety zgubiły się w lesie w rejonie Podemszczyzny w powiecie lubaczowskim.

W piątek popołudniu mieszkanka Horyńca-Zdroju wraz ze swoją koleżanką z Lublina, wyszła na spacer po lesie w rejonie Podemszczyzny. Po jakimś czasie kobiety straciły orientację i nie wiedziały gdzie się znajdują. Potrzebowały pomocy by trafić do domu.  Około godz. 18 kobiety powiadomiły policję, że się zgubiły.

- Dyżurny biorąc pod uwagę zapadający zmrok, szybko skontaktował się ze znającymi dobrze teren tego kompleksu leśnego funkcjonariuszem z posterunku policji w Horyńcu-Zdroju oraz Funkcjonariuszem Straży Leśnej. Dzięki szczegółowemu opisowi miejsca, w którym były kobiety, udało się je odnaleźć jeszcze przed nocą – informuje serwis prasowy lubaczowskiej komendy.  
Jak ustalili funkcjonariusze, kobiety błądząc po lesie przeszły prawdopodobnie kilka kilometrów.

Reklama

Policja przestrzega, wychodząc do lasu pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:
•    nie oddalajmy się od osób, z którymi wybraliśmy się na grzybobranie – pozostańmy z nimi w kontakcie wzrokowym,
•    pamiętajmy o zabraniu naładowanego telefonu komórkowego,
•    zapamiętujmy punkty odniesienia, a nawet oznaczajmy je tak aby bez problemu znaleźć drogę powrotną,
•    oceńmy realnie swoje siły i możliwości oraz czas jaki zamierzamy spędzić w lesie
•    jeżeli nie znamy terenu nie oddalajmy się zbyt daleko od swoich pojazdów,
•    nie wybierajmy do lasu po zmierzchu,
•    jeżeli nasi znajomi lub bliscy zabłądzili w lesie  - natychmiast zaalarmujmy Policję.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości