Reklama

Kolędowe ostatki. Na góralską nutę [ZDJĘCIA]

W kościele oo. Karmelitów Bosych w Przemyślu odbył się wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek. Koncert w góralskim stylu zespołu Skrzypnianie ze Skrzypnego na Podhalu. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął metropolita przemyski abp Adam Szal, zaś jednym z patronów medialnych była nasza redakcja.

Organizatorami przedsięwzięcia byli o. Krzysztof Górski, przeor klasztoru karmelitów w Przemyślu oraz prezes zarządu Fundacji Centrum Edukacji „Baza” Łukasz Hamryszczak. Tego samego dnia organizatorzy zawitali z góralską kolędą oraz życzeniami do osób starszych, samotnych i chorych[paywall].

– Jednego dnia udało się nam odwiedzić kilka ośrodków. Pierwszym miejscem był Miejski Dom Pomocy Społecznej w Przemyślu, gdzie górale ze Skrzypnego wspólnie z seniorami kolędowali, następnie udaliśmy się na dłuższy koncert do Domu Pomocy Społecznej imienia Świętego Brata Alberta w Przemyślu. Wreszcie na koniec gościliśmy w Centrum Medyczno-Charytatywnym prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej przy ulicy Słowackiego w Przemyślu, a dokładniej w hospicjum oraz zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Obecność drugiej osoby w takich miejscach jest czymś szczególnie ważnym i nie można zapomnieć o tych osobach

Reklama

– powiedział Ł. Hamryszczak.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama