W kościele oo. Karmelitów Bosych w Przemyślu odbył się wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek. Koncert w góralskim stylu zespołu Skrzypnianie ze Skrzypnego na Podhalu. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął metropolita przemyski abp Adam Szal, zaś jednym z patronów medialnych była nasza redakcja.
Organizatorami przedsięwzięcia byli o. Krzysztof Górski, przeor klasztoru karmelitów w Przemyślu oraz prezes zarządu Fundacji Centrum Edukacji „Baza” Łukasz Hamryszczak. Tego samego dnia organizatorzy zawitali z góralską kolędą oraz życzeniami do osób starszych, samotnych i chorych[paywall].
– Jednego dnia udało się nam odwiedzić kilka ośrodków. Pierwszym miejscem był Miejski Dom Pomocy Społecznej w Przemyślu, gdzie górale ze Skrzypnego wspólnie z seniorami kolędowali, następnie udaliśmy się na dłuższy koncert do Domu Pomocy Społecznej imienia Świętego Brata Alberta w Przemyślu. Wreszcie na koniec gościliśmy w Centrum Medyczno-Charytatywnym prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej przy ulicy Słowackiego w Przemyślu, a dokładniej w hospicjum oraz zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Obecność drugiej osoby w takich miejscach jest czymś szczególnie ważnym i nie można zapomnieć o tych osobach
Reklama
– powiedział Ł. Hamryszczak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze