16 października br. w Szkole Podstawowej w Siedliskach po raz szósty uczniowie uczestniczyli w ogólnopolskim biciu rekordu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Od samego początku organizatorką akcji jest nauczycielka tamtejszej placówki Małgorzata Stec, która od wielu lat współpracuje z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zasila szeregi „Pokojowego Patrolu”.
Uczniowie z Siedlisk od 12 lat uczestniczą także w ogólnopolskim programie „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Poznają zasady udzielania pierwszej pomocy, korzystają z materiałów dydaktycznych, ćwiczą na fantomach podarowanych przez Jerzego Owsiaka.
– Dzięki tej wiedzy wszyscy potrafią uratować życie innej osobie. To wspaniała sprawa – podsumowała M. Stec.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze