Reklama

Kolejna próba wyłudzenia na „policjanta”

W ostatnim okresie, przemyscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń od starszych osób, dotyczących próby wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. „policjanta”.

Jak poinformowała oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu sierżant sztabowy Marta Fac, według zgłaszających, nieznana im osoba podczas rozmowy telefonicznej podaje się za funkcjonariusza policji, prowadzącego czynności służbowe. Zwraca się z prośbą o przekazania określonej sumy pieniędzy, które zaraz po wykonaniu czynności mają zostać zwrócone.

– Przypominamy, że funkcjonariusze policji nigdy nie proszą o pieniądze. W przypadku odebrania dziwnego telefonu, gdzie rozmówcy próbują wprowadzić nas w błąd opowieściami o działaniach policji lub będącej w potrzebie osobie najbliższej, należy zawsze skontaktować się z najbliższą jednostką policji osobiście lub telefonicznie dzwoniąc na numer alarmowy 997 – powiedziała.

Reklama

To podstawowa zasada, którą policjanci cyklicznie przekazują seniorom przy każdej możliwej okazji. Aby jednak jeszcze bardziej podnieść poziom bezpieczeństwa osób starszych, niezbędne jest zaangażowanie społeczeństwa. Mając w rodzinie takie osoby, powinniśmy stale ich uświadamiać je o zagrożeniach oraz przypominać o tym, jak nie stać się ofiarą przestępstwa.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości