W ostatnim okresie, przemyscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń od starszych osób, dotyczących próby wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. „policjanta”.
Jak poinformowała oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu sierżant sztabowy Marta Fac, według zgłaszających, nieznana im osoba podczas rozmowy telefonicznej podaje się za funkcjonariusza policji, prowadzącego czynności służbowe. Zwraca się z prośbą o przekazania określonej sumy pieniędzy, które zaraz po wykonaniu czynności mają zostać zwrócone.
– Przypominamy, że funkcjonariusze policji nigdy nie proszą o pieniądze. W przypadku odebrania dziwnego telefonu, gdzie rozmówcy próbują wprowadzić nas w błąd opowieściami o działaniach policji lub będącej w potrzebie osobie najbliższej, należy zawsze skontaktować się z najbliższą jednostką policji osobiście lub telefonicznie dzwoniąc na numer alarmowy 997 – powiedziała.
To podstawowa zasada, którą policjanci cyklicznie przekazują seniorom przy każdej możliwej okazji. Aby jednak jeszcze bardziej podnieść poziom bezpieczeństwa osób starszych, niezbędne jest zaangażowanie społeczeństwa. Mając w rodzinie takie osoby, powinniśmy stale ich uświadamiać je o zagrożeniach oraz przypominać o tym, jak nie stać się ofiarą przestępstwa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze