Reklama

Kolejna sala sportowa oddana do użytku. Tym razem w Mirocinie [ZDJĘCIA]

To był wyjątkowy moment dla całej społeczności Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Mirocinie w gminie Przeworsk. Dokładnie na Mikołaja, czyli 6 grudnia br., odbyła się uroczystość oddania do użytku nowoczesnej sali sportowej uczniom, którzy marzyli o takim obiekcie od wielu lat.

Nowa sala gimnastyczna ma powierzchnię blisko 700 metrów kwadratowych. Oprócz boisk do siatkówki, koszykówki czy piłki ręcznej, jest także profesjonalnie wyposażona siłownia. W obiekcie zamontowana została winda, są szatnie i łazienki, a na galerii powstała widownia na 70 miejsc, co umożliwia organizowanie tu różnych zawodów sportowych. Budowa nowej sali zaczęła się jeszcze w 2021 r. Miała ona zostać oddana do użytku wcześniej, ale różne względy (m.in. pandemia czy wybuch wojny na Ukrainie) sprawiły, że doszło do tego teraz. Koszt inwestycji to 7,5 mln zł[paywall].

Podczas uroczystego oddania obiektu do użytku nie mogło oczywiście zabraknąć symbolicznego przecięcia wstęgi i poświęcenia sali. W wydarzeniu uczestniczył m.in. starosta przeworski Dariusz Łapa, który przekazał na ręce dyrektor placówki Krystyny Serwańskiej – na dobry początek – zestaw piłek do gier zespołowych.

Reklama

Do Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Mirocinie uczęszcza 160 uczniów podstawówki, a także przedszkolaki. Największym problemem placówki był dotychczas brak sali gimnastycznej. Z tego powodu zajęcia wychowania fizycznego musiały się odbywać m.in. na szkolnych korytarzach. Z obiektu będą korzystali uczniowie miejscowej szkoły podstawowej, a popołudniami także mieszkańcy wsi.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/12/2024 13:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama